kamparklana tornis

AS „Latvijas valsts meži" (LVM) veicina un atbalsta sabiedrības vides izziņu un vides izglītību, kā arī izglīto sabiedrību par koksnes produktu izmantošanas  iespējām, kļūstot par līderi vides aizsardzības jautājumos. Uzņēmums tāpat attīsta, labiekārto un uztur atpūtas vietas, takas un parkus, pilnveidojot iespējas atpūsties valsts mežos.

Uzņēmums apsaimnieko apmēram pusi no kopējās Latvijas mežu platības. Izstrādājot LVM teritorijas funkcionālo zonējumu, 5% no apsaimniekojamās teritorijas noteikti kā rekreācijas teritorijas, kuru apsaimniekošanas galvenais mērķis ir atpūta un vides izziņa. Rekreācijai atvēlēts vairāk nekā 75 tūkstoši hektāru no LVM visu zemju kopplatības. Latvijas valsts mežos izveidotas vairāk nekā 400 atpūtas vietas, 59 apskates objekti, 41  dabas taka 70 km garumā, tajā skaitā 8 laipas purvā (Vasenieku purva taka, Tīrumnieku purva taka, Dunikas purva taka, Niedrāju – Pilkas purva taka, Čužu purva taka, Planču purva taka, taka purvā apkārt Purezeram un Bezdibeņa ezeram), vairāki skatu torņi, kas bez maksas pieejami ikvienam apmeklētājam.

taka

Latvijas mežos mīt daudz dažādu dzīvnieku, arī medījamo dzīvnieku sugas. LVM Latvijas iedzīvotājiem un ārzemju viesiem piedāvā dažādus pakalpojumus: medību organizēšanu, mednieku pavadīšanu, transportu, naktsmītnes. Piecos no Latvijas 2256 ezeriem LVM organizē licencēto makšķerēšanu. Pie ezeriem iekārtotas atpūtas vietas, uzbūvētas naktsmītnes.

IMG 4908 AEB

AS „Latvijas valsts meži" ir iespēja organizēt atpūtas pasākumus, seminārus un atpūsties divos atpūtas un tūrisma  centros „Spāre" un „Ezernieki", kā arī Jaunmoku pilī. Kopā iespējams pārnakšņot 205 gultas vietās. Abos atpūtas un tūrisma centros iekārtota visiem standartiem atbilstoša  vieta kemperiem.

Iecienīti apskates objekti koka ir skatu torņi, kuru augstums ir 26–32 metriem -  Priedaines skatu tornis pie Krāslavas, Ūdrkalna skatu tornis netālu no atpūtas centra „Spāre” , Ložmetējkalna tornis, Kamparkalna tornis pie Talsiem. Jaunākais skatu tornis ar daļējām metāla konstrukcijām uzbūvēts Kalsnavas arborētumā, bet 2013. gada pavasarī Tērvetē atklāts gandrīz 40 m augsts skatu tornis.

Mammadaba Mamma daba logo

Esam sertificēti

SC ISO 50001 m