kamparklana tornis

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) veicina un atbalsta sabiedrības vides izziņu un vides izglītību, kā arī izglīto sabiedrību par koksnes produktu izmantošanas  iespējām, kļūstot par līderi vides aizsardzības jautājumos. Uzņēmums tāpat attīsta, labiekārto un uztur atpūtas vietas, takas un parkus, pilnveidojot iespējas atpūsties valsts mežos.

Uzņēmums apsaimnieko apmēram pusi no kopējās Latvijas mežu platības. Izstrādājot LVM teritorijas funkcionālo zonējumu, 5% no apsaimniekojamās teritorijas noteikti kā rekreācijas teritorijas, kuru apsaimniekošanas galvenais mērķis ir atpūta un vides izziņa. Rekreācijai atvēlēts vairāk nekā 75 tūkstoši hektāru no LVM visu zemju kopplatības. Latvijas valsts mežos izveidotas vairāk nekā 300 atpūtas vietas, 134 laipas, 90 dabas takas 220 km garumā, tajā skaitā laipas purvā (Vasenieku purva taka, Tīrumnieku purva taka, Dunikas purva taka, Niedrāju – Pilkas purva taka, Čužu purva taka, Planču purva taka, taka purvā apkārt Purezeram un Bezdibeņa ezeram), 7 lielie LVM skatu torņi un 9 mazie skatu tornīši (putnu, purvu vērošanai), kas bez maksas pieejami ikvienam apmeklētājam, kā arī 10 velotakas 125 km garumā.

taka

Latvijas mežos mīt daudz dažādu dzīvnieku, arī medījamo dzīvnieku sugas. LVM Latvijas iedzīvotājiem un ārzemju viesiem piedāvā dažādus pakalpojumus: medību organizēšanu, mednieku pavadīšanu, transportu, naktsmītnes. Piecos no Latvijas 2256 ezeriem LVM organizē licencēto makšķerēšanu. Pie ezeriem iekārtotas atpūtas vietas, uzbūvētas naktsmītnes.

IMG 4908 AEBLVM tūrisma objektos ir iespēja organizēt atpūtas pasākumus, seminārus un baudīt atpūtu pie dabas, viesojoties atpūtas un tūrisma centros "Spāre" un "Ezernieki", kā arī Jaunmoku pilī. Pieejamas 205 gultas vietas. Abos atpūtas un tūrisma centros iekārtota visiem standartiem atbilstoša vieta kemperiem.

Plānojot atpūtu dabā, dodoties uz LVM tūrisma vietām, aicinām izmantot lietotni

 LVM GEO 

Iecienīti apskates objekti no koka ir skatu torņi, kuru augstums ir 26–32 metriem - Priedaines skatu tornis pie Krāslavas, Ūdrkalna skatu tornis netālu no atpūtas centra „Spāre” , Ložmetējkalna tornis, Kamparkalna tornis pie Talsiem. Jaunākais skatu tornis ar daļējām metāla konstrukcijām uzbūvēts Kalsnavas arborētumā, bet 2013. gada pavasarī Tērvetē atklāts gandrīz 40 m augsts skatu tornis.

microsoftteams image 61

Esam sertificēti
BM certification iso