kopeja bilde

Mežs ir vislabākā mācību klase - vieta, kur mācīties augt! Ar šādu pārliecību jau vairākus gadus savā "Skolas mežā" darbojas Rīgas Teikas vidusskola un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, un no 2021. gada pavasara šādu iespēju AS "Latvijas valsts meži" piedāvās arī citām skolām, kas ir gatavas ieviest regulāru zināšanu, prasmju un kompetenču apguvi dabā.

Mācību platforma "Skolas mežs" paredz visas skolas iesaisti starpdisciplināru pētniecisko darbu īstenošanā mežā, kā arī katrai skolai īpaši atlasītu valsts meža teritoriju ilgtermiņa sadarbībai. Pirmais "Skolas mežs" ir izveidots kopā ar Rīgas Teikas vidusskolu, skatīt zemāk video.

No 2019. gada septembra savā "Skolas mežā" darbojas Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija. “Mežā veicam pētniecisko darbu un sasaistam vairākus mācību priekšmetus reālās dzīves situācijās”, stāsta ģimnāzijas “Skolas meža” metodiskā koordinatore, dabaszinību un bioloģijas skolotāja Agija Lāce, uzsverot, ka jaunā mācību programma iekļauta vispārizglītojošajā mācību procesā. “Šādas mācību stundas gribētu katru dienu. Patīk, ka var staigāt mežā, elpot svaigu gaisu. Bērnībā bija sapnis strādāt profesijā, kas saistīta ar mežu, un šeit man ir iespēja ielūkoties, kā tas būtu. Es ieteiktu visās skolās ieviest šādas mācību stundas mežā,” iespaidos dalās ģimnāzijas 8. klases skolniece Elza. Zemāk skatiet metodisko materiālu, kas tapis sadarbībā ar Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju.

 Skolas mežs - metodiskais materiāls  

stada

img 0488

img 0514

Mācību platforma “Skolas mežs” tiek veidota saskaņā ar valsts izglītības standartu, ņemot vērā Skandināvijas valstu pieredzi, kur mācības mežā ir skolu ikdiena jau vairāk nekā 40 gadus. "Skolas meža” programma paredz līguma slēgšanu starp skolu un meža īpašnieku par izglītības aktivitāšu īstenošanu noteiktā meža teritorijā, kas ir skolai ērti pieejama un kurā ir maksimāli daudzveidīgi dabas apstākļi. Skolēniem ir iespēja piedalīties meža apsaimniekošanas procesos, kā arī izveidot izglītībai nepieciešamo infrastruktūru atzīmētajā teritorijā. Savukārt, skolotāji saņem papildus metodiskos atbalsta materiālus.

Visām skolām, kuru audzēkņi piedalās AS "Latvijas valsts meži" izglītības aktivitātēs, ir iespēja iegūt savu skolas mežu  - noteiktu valsts mežu teritoriju regulārām mācībām dabā. Katra mācību gada noslēgumā, izvērtējot skolu pieteikumus, AS “Latvijas valsts meži” lemj par līguma slēgšanu ar gada motivētāko skolu par skolas meža piešķiršanu. 

 Skolas meža pieteikuma anketa 

Skolas meža iegūšanas kritēriji:

  • Iesaistīto skolēnu, skolotāju un klašu skaits LVM aktivitātēs aizvadītajā mācību gadā
  • Skolas motivācija veikt regulāru un ilgtermiņa mācību procesu mežā

Papildu informācija LVM Vides izglītības vadītāja Līga Abizāre, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 


Lasīt vairāk: