1 skats copy copy copy

Mežs ir vislabākā mācību klase - vieta, kur mācīties augt! Ar šādu pārliecību AS "Latvijas valsts meži" skolām piedāvā sadarbības platformu "Skolas mežs", kas paredz visas skolas iesaisti ilgtermiņa pētniecisko darbu īstenošanā valsts mežos. Pirmais "Skolas mežs" ir izveidots kopā ar Rīgas Teikas vidusskolu, bet no 2019. gada septembra savā "Skolas mežā" darbojas Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, kuras pieredze apkopota zemāk metodiskajā materiālā.  

 Skolas mežs - metodiskais materiāls  

stada

Visām skolām, kuru audzēkņi piedalās AS "Latvijas valsts meži" izglītības aktivitātēs, ir iespēja iegūt savu skolas mežu - noteiktu valsts mežu teritoriju regulārām mācībām dabā. Katra mācību gada noslēgumā, izvērtējot skolu pieteikumus, AS “Latvijas valsts meži” lemj par līguma slēgšanu ar gada motivētāko skolu par skolas meža piešķiršanu. 

 Skolas meža pieteikuma anketa 

Skolas meža iegūšanas kritēriji:

  • Iesaistīto skolēnu, skolotāju un klašu skaits LVM aktivitātēs aizvadītajā mācību gadā
  • Skolas motivācija veikt regulāru un ilgtermiņa mācību procesu mežā

kopeja bilde

Sadarbības platforma “Skolas mežs” veidota ņemot vērā Skandināvijas valstu pieredzi, kur mācības mežā ir skolu ikdiena jau vairāk nekā 40 gadus. Tā paredz līguma slēgšanu starp skolu un meža īpašnieku par izglītības aktivitāšu īstenošanu noteiktā meža teritorijā, kas ir skolai ērti pieejama ar maksimāli daudzveidīgiem dabas apstākļiem. Skolēniem ir iespēja piedalīties meža apsaimniekošanas procesos, kā arī izveidot izglītībai nepieciešamo infrastruktūru atzīmētajā teritorijā. Papildu informācija LVM Vides izglītības vadītāja Līga Abizāre, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.