Aicinām skolas doties izglītojošās ekskursijās par meža un vides izglītības jautājumiem uz AS "Latvijas valsts meži" un sadarbības partneru objektiem, kur jūs sagaidīs zinoši speciālisti, kas darbosies ar dažāda vecuma grupām. Zemāk redzams 2022./2023. mācību gada piedāvājums: 

tervete

LATVIJAS VALSTS MEŽU DABAS PARKS TĒRVETĒ. Tajā katru gadu top kas jauns! 1.-3. klašu skolēni aicināti lasīt krāšņo Dabas Grāmatu izzinošā nodarbībā Meža mātes valstībā. Pavasarī, rudenī vai ziemā parka Rūķīšu mežā atvērtas vides radošās darbnīcas pirmsskolas un sākumskolas bērniem. 6. klašu skolēni aicināti doties LVM meža ekspedīcijā. Savukārt 4.-9. klašu skolēni meža gudrības var apgūt Koku, Koksnes, Purva vai Dzīvnieku takā vai Zaļajā klasē kopā ar Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē vides izglītības speciālistiem. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš. Pieteikšanās dabas parka Informācijas centrā, zvanot pa tālruni 63726212 vai 29183595.

arboretums

LVM KALSNAVAS ARBORĒTUMS. Latvijas valsts mežu arborētums Kalsnavā ir unikāla meža noslēpumu izzināšanas vieta Latvijā, kur harmonijā ar dabu pavadīt aizraujošu dienu kopā ar klases biedriem, draugiem vai ģimeni. Tas nav nedz parks, nedz arī dārzs – drīzāk krāšņi ziedošs Latvijas valsts mežu zaļais pagalms, kurā sapulcēti dabas retumi no visas pasaules. Skolēniem un skolotājiem Latvijas valsts mežu arborētums ir sagatavojis ZAĻĀ PAGALMA SKOLU, kurā mācību priekšmeti tiek piedzīvoti dabā. Tajā ir iekļautas veselīgas āra mācību spēles, kuras 1.–12. klašu skolēni var iedzīvināt arī savu skolu pagalmos. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš, zvanot uz informācijas centru pa tālruni 27841099 vai 29326912. Papildu informācija vietnē https://ej.uz/gsq4.

vijciema ciekurkalte

LVM VIJCIEMA ČIEKURKALTE. Tā būs īstā vieta, kur doties čiekuru medībās un izbaudīt visu seno čiekuru žāvēšanas procesu pašu rokām. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš, zvanot Ivaram Palejam pa tālruni 64728206, 26478620. Papildu informācija vietnē mammadaba - Latvijas valsts mežu Vijciema čiekurkalte

kalsnavas ciekurkalte

LVM KALSNAVAS ČIEKURKALTE. Pavisam modernu meža sēklu iegūšanas metodi vari ieraudzīt, apmeklējot LVM Kalsnavas čiekurkalti. Šeit ekskursijas dalībniekus gaida mūsdienīga, automatizēta konteineru tipa kalte. Tā visu paveic pati: čiekurus kaltē, purina no tiem sēklas, tad tās atspārno, sijā, mazgā, žāvē un kalibrē. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš, zvanot Dzintrai Paeglei pa tālruni 29167059.

meza ekspedicija

LVM MEŽA EKSPEDĪCIJAS. Izglītojoši pārgājieni 6. klašu skolēniem ar daudzveidīgām meža izziņas pieturām LVM darbinieku vadībā. Ekspedīciju norisi un inventāru bez maksas nodrošina LVM, dalībnieki paši nodrošina transportu līdz ekskursijas vietai un uzkodas piknikam. Visa informācija vietnē www.lvm.lv/ekspedicija.

podini

LVM PODIŅU KOKAUDZĒTAVA LUBĀNAS TUVUMĀ. Tā ir pasaulē lielākā kokaudzētava, kurā audzē kailsakņu stādus ar uzlabotu sakņu sistēmu. Turklāt nu vēl viens iemesls justies īpašiem – kokaudzētavas ražošanas tehnoloģijas papildinātas ar jaunu stādu vaskošanas līniju, vienīgo pašreiz strādājošo visā plašajā pasaulē. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš, sazinoties ar kokaudzētavas vadītāju pa tālruni 29197339. Papildu informācija vietnē Latvijas valsts meži - Kokaudzētavas (lvm.lv)

mazsili

LVM MAZSILU KOKAUDZĒTAVA TALSU TUVUMĀ. Šeit atkarībā no sezonas var vērot stādu sēšanu un audzēšanu milzu siltumnīcās un poligonos, stādu novākšanu no lauka, ietvarstādu šķirošanu un pakošanu, kā arī saldēšanu un uzglabāšanu. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš, zvanot kokaudzētavas vadītājam Kārlim Strazdiņam pa tālruni 29178389. Papildu informācija vietnē Latvijas valsts meži - Kokaudzētavas (lvm.lv)

strenci

LVM STRENČU KOKAUDZĒTAVA. Viena no pasaules modernākajām kokaudzētavām stādu audzēšanas tehnoloģiju jomā. Tajā var apskatīt gan koku stādu automātisko sēšanas, gan pirmo Baltijā automatizēto pakošanas līniju, kas dienas laikā sapako vairāk nekā 300 tūkstošus meža stādu. Ekskursijas paredzētas skolēniem no 5. klases. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš, zvanot kokaudzētavas vadītājam Jānim Zvejniekam pa tālruni 29395418. Papidu informācija vietnē Latvijas valsts meži - Kokaudzētavas (lvm.lv)

jaunmokas

LVM JAUNMOKU PILS MEŽA MUZEJS. Kādreizējā medību pilī skolēnus sagaidīs putnu dziesmas, koku sēklas un dažādas Latvijas mežu vēstures liecības. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni 63107125 vai 26187442. Vairāk informācijas: mammadaba - LVM Jaunmoku pils

pokaini

LVM POKAIŅU MEŽS. Šis mežs ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni 26392564. Papildu informācija mammadaba - LVM Pokaiņu mežs

urda 05 03 2020 web 077

DABAS UN TEHNOLOĢIJU PARKS “URDA”. Vidzemes atkritumu poligonā “Daibe” ir atklāts mācību centrs, kas piedāvā dažādas dabaszinātņu izglītības programmas skolēniem. E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tel.nr.: 25459399, 29433353. Vairāk informācijas www.urda.lv

iepazisties koks

MEŽA NOZARES IZSTĀDE "IEPAZĪSTIES - KOKS!". Izstāde ir iekārtota Rīgā, Skaistkalnes ielā 1. Apmeklējums iespējams darba dienās no pl. 10:00 līdz 15:30. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš. Pieteikties bezmaksas apmeklējumam varat rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni 25908122. Vairāk informācijas: http://www.koksirlabs.lv/

latvijas finieris

AS "LATVIJAS FINIERIS" RAŽOTNES. Lai veicinātu jaunās paaudzes izpratni par meža nozari un kokrūpniecību, “Latvijas Finieris” organizē bezmaksas ekskursijas skolēniem. Atbilstoši dažādām vecuma grupām ir izveidoti vairāki ekskursiju maršruti. Klasēm gids jāpiesaka iepriekš. Vairāk informācijas: https://ej.uz/nvd2.

airis mozus

IZSTĀDE "AIRIS, MOZUS UN RADIO. KOKS LATVIJAS VĒSTURĒ". Latvijas Nacionālā vēstures muzeja jaunā konceptuālā izstāde par cilvēka un koka mijiedarbību Latvijā no senvēstures līdz mūsdienām. Koks ir bijis, ir un būs nozīmīgs materiāls Latvijas sadzīvē, mākslā, kultūrā un ekonomikā. Izstāde stāsta par koka kā materiāla pielietojumu no akmens laikmeta līdz mūsdienām, aplūkojot katram laikposmam raksturīgos pieturpunktus cilvēka un koka attiecību vēsturē. Klātienes izstāde ir noslēgusies, bet joprojām ir pieejama tās digitālā versija šeit: Airis, Mozus un radio (airismozusunradio.app)

plosts1

GAUJAS PLOSTNIEKA STĀSTS. Siguldā, Gaujas krastā izveidota unikāla ekspozīcija Gaujas plostnieka stāsts, kas vēsta par Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautu senu arodu – koku pludināšanu. Te vienuviet iespējams iepazīties gan ar koku pludināšanas vēsturi, gan apskatīt īstu astes plosta mājiņu ar tās iedzīvi, kā arī pašam iemēģināt roku plostu siešanā un citās plostnieka arodam raksturīgās nodarbēs kopā ar speciālistu.  Papildu informācija par pieteikšanos