meza-meistarklase.png

Sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Eiropas Meža pedagoģijas apvienību AS "Latvijas valsts meži" (LVM) aicina kopš 2005. gada pamatskolas skolēnus mācīties dabā un augt MEŽA meistarklasē. Orientēties tajā palīdzēs Dzilna Egliene.

dzilna_1920x1080.png

DALĪBNIEKU MEISTARDARBI 2023./2024. MĀCĪBU GADĀ

Meža meistarklase veidota atbilstoši kompetenču izglītības saturam. Tajā var piedalīties Latvijas skolu 1. - 9. klases kopā ar skolotājiem, veicot mācību gada garumā kādu no 3 meistardarbiem:

  1. ĀRA meistarstunda - pētiet kokus skolas pagalmā ar Koku pasi vai mācieties dabā atbilstoši vecumposmam ar citiem LVM vides izziņas materiāliem. Aktualizējiet meža tematu ikgadējā uzlīmju dizaina konkursā - galvenā tēma šogad - ar putniem mežā!
  2. KOKA meistarstiķis - izaudzējiet savus kokus no sēkliņām, sekojot Skābekļa instrukcijām, vai veidojiet skolas apkārtnē lietas no koka, kas palīdzētu dabas daudzveidībai un apkārtējai videi (putnu būrus, putnu barotavas u.tml). 
  3. MEŽA meistardiena - īstenojiet savu pārgājienu ar Meža izziņas mugursomu vai brauciet LVM piedāvātās mācību eksursijās. Tāpat 6. klases var piedalīties īpašās Meža ekspedīcijas, bet 8. - 9. klases veikt pētījumus mežā, startējot sacensībās un kļūstot par īstiem Mežotājiem

Pieteikšanās 2023./2024. m. g. meistarklasei ir noslēgusies. Dalībniekiem skolās tiks nogādāta Meža meistarklases karte un citi materiāli. Skolotāji saņems e-pastā katra mēneša sākumā elektronisku atgādinājumu par aktuālajām mēneša norisēm. Tāpat dalībnieki iegūs martā koku sēklas, ja tās būs rezervējuši pieteikuma anketā. 

cels1.jpg

MEISTARDARBU NOVĒRTĒJUMS

Lai novērtētu savu darbu un saņemtu atzinību, dalībniekiem paveiktie meistardarbi būs maijā jāreģistrē Meistardarbu anketā. Ja klase veikusi vismaz 1 meistardarbu, tā saņems Mācekļu diplomu, bet ja visus 3 meistardarbus - Meistaru diplomu no Eiropas Meža pedagoģijas apvienības (forestpedagogics.eu). Visi dalībnieki tiks aicināti nosvinēt mācību gada noslēgumu lielākajā meža izziņas pasākumā “Latvijas Meža dienas” Tērvetē maija beigās. Aktīvākie pedagogi iegūs iespēju piedalīties tālākizglītības kursos, bet aktīvākās skolas varēs pretendēt uz Skolas mežu - noteiktu teritoriju valsts mežos ilgtermiņa pētījumu veikšanai. Kontaktpersona - LVM Komunikācijas speciāliste Renāte Ribaka, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 26254615.

 Meža meistarklases nolikums lejupielādei (Pdf) 

Atsauksmes no skolām:

  • "Rīgas lielajām skolām meistarklase sniedz iespēju iepazīt un baudīt dabas skaistumu, sajust meža spēku. Tā ir iespēja būt dabā, dzīvot saskaņā ar dabu, rast jaunas idejas, dažādot skolēnu ikdienu un rūpēties par mūsu dabu."
  • "Mana pirmā klase, ar kuru sāku darboties meistarklasē, ir jau pabeigusi skolu. Vēl tagad viņi atceras pasākumus mežā, kuros piedalījāmies. Tas nozīmē, ka tie bija atbilstoši vecumam un interesēm. Šobrīd atkal iesaistos mammadaba meistarklasē kopā ar savu 1. klasīti."
  • "Meistarklases ietvaros izgatavojām divus lielos āra cirkuļus, lai āra apstākļos varētu pilnveidot savas matemātikas prasmes un izmantot dažādu spēļu organizēšanai. Pavasara iespaidā nespējām atturēties, neizgatavojot arī putnu būri, lai to izvietotu pie koka skolas pagalmā, jo līdz šim tā tur nebija."