meza-meistarklase.png

Sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Eiropas Meža pedagoģijas apvienību kopš 2005. gada AS "Latvijas valsts meži" (LVM) aicina skolas mācīties dabā un augt kopā! Lai skolās ielaistu skābekli un jaunas meža izziņas vēsmas, mammadaba šogad atver MEŽA meistarklasi visai pamatskolai. Orientēties tajā palīdzēs Dzilna Egliene.

dzilna_1920x1080.png

DALĪBNIEKU MEISTARDARBI

Meža meistarklase atbalsta kompetenču izglītību saskaņā ar "Skola 2030". Tajā var piedalīties Latvijas pamatskolu 1. - 9. klases kopā ar skolotājiem, veicot mācību gada garumā kādu no 3 meistardarbiem:

  1. ĀRA meistarstunda - pētiet kokus skolas pagalmā ar Koku pasi vai mācieties dabā atbilstoši vecumposmam ar citiem LVM vides izziņas materiāliem. Aktualizējiet meža tematu ikgadējā uzlīmju dizaina konkursā - galvenā tēma šogad - ar putniem mežā!
  2. KOKA meistarstiķis - izaudzējiet savus kokus no sēkliņām, sekojot Skābekļa instrukcijām, vai veidojiet skolas apkārtnē lietas no koka, kas palīdzētu dabas daudzveidībai un apkārtējai videi (putnu būrus, putnu barotavas u.tml). 
  3. MEŽA meistardiena - īstenojiet savu pārgājienu ar Meža izziņas mugursomu vai brauciet LVM piedāvātās mācību eksursijās. Tāpat 6. klases var piedalīties īpašās Meža ekspedīcijas, bet 8. - 9. klases veikt pētījumus mežā, startējot sacensībās un kļūstot par īstiem Mežotājiem

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASEI LĪDZ 20. SEPTEMBRIM ŠEIT

Reģistrētie dalībnieki oktobrī saņems pa pastu skolās jaunu Meža meistarklases karti un citus materiālus. Skolotāji saņems e-pastā arī katra mēneša sākumā elektronisku atgādinājumu par aktuālajām mēneša norisēm. Tāpat dalībnieki saņems martā koku sēklas, ja tās būs rezervējuši pieteikuma anketā. 

cels1.jpg

MEISTARDARBU NOVĒRTĒJUMS

Lai novērtētu savu darbu un saņemtu atzinību, dalībniekiem paveiktie meistardarbi maijā jāreģistrē Meistardarbu anketā. Ja klase veikusi vismaz 1 meistardarbu, tā saņem Mācekļu diplomu, bet ja visus 3 meistardarbus - Meistaru diplomu, ko izsniedz Eiropas Meža pedagoģijas apvienība (forestpedagogics.eu). Visi dalībnieki tiek aicināti nosvinēt mācību gada noslēgumu lielākajā meža izziņas pasākumā “Latvijas Meža dienas” Tērvetē maija beigās. Aktīvākie pedagogi iegūst iespēju piedalīties tālākizglītības kursos, bet aktīvākās skolas var pretendēt uz Skolas mežu - noteiktu teritoriju valsts mežos ilgtermiņa pētījumu veikšanai. Kontaktpersona - LVM Komunikācijas speciāliste Renāte Ribaka, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 28360723.

 Meža meistarklases nolikums lejupielādei (Pdf) 

Atsauksmes no skolām:

  • "Rīgas lielajām skolām meistarklase sniedz iespēju iepazīt un baudīt dabas skaistumu, sajust meža spēku. Tā ir iespēja būt dabā, dzīvot saskaņā ar dabu, rast jaunas idejas, dažādot skolēnu ikdienu un rūpēties par mūsu dabu."
  • "Mana pirmā klase, ar kuru sāku darboties meistarklasē, ir jau pabeigusi skolu. Vēl tagad viņi atceras pasākumus mežā, kuros piedalījāmies. Tas nozīmē, ka tie bija atbilstoši vecumam un interesēm. Šobrīd atkal iesaistos mammadaba meistarklasē kopā ar savu 1. klasīti."
  • "Meistarklases ietvaros izgatavojām divus lielos āra cirkuļus, lai āra apstākļos varētu pilnveidot savas matemātikas prasmes un izmantot dažādu spēļu organizēšanai. Pavasara iespaidā nespējām atturēties, neizgatavojot arī putnu būri, lai to izvietotu pie koka skolas pagalmā, jo līdz šim tā tur nebija."