cukmens.png

"Cūkmena detektīvi" ir AS "Latvijas valsts meži" ekoprogramma pirmsskolām - 5 līdz 7 gadus jauniem bērniem. Tā tiek veidota kopš 2005. gada sadarbībā ar LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) ar mērķi ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni kopā ar pedagogu programmas ietvaros soli pa solim atklāj dažādus meža noslēpumus, kļūstot par īstiem Cūkmena detektīviem! 

20210422 appo6966

Ekoprogramma ir dalīta divos gados. Pirmajā mācību gadā bērni apgūst 4 tēmas - "Meža netīrie noslēpumi", "Cūkmenam pa pēdām", "Mežs rotaļlietu kastē" un "Audzēsim skābekli!", turpretim otrajā gadā bērni kopā ar audzinātāju dodas 3 izzinošos piedzīvojumos dabā - rudenī, ziemā un pavasarī. Darbā ar pimsskolām Cūkmenam talkā nāk Zaķis Bērziņš!

zakis_1920x1080.png

Programmu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds. Visa informācija un mācību materiāli pieejami www.cukmens.lv

Skolotāju atsauksmes:

  • "Saturs ļoti labs, bērniem saprotams, uzmanību piesaistošs, attīsta bērnu fantāziju un iztēli. Materiāls māca bērniem aizdomāties par atktritumu apsaimniekošanu. Interesanti izveidoti stāstiņi par atkritumu pārvērtībām, par Cūkmenu, un klāt pievienotās darba lapas. Liels paldies!"
  • "Bērniem ir iespēja izzināt meža un dabas nozīmi, to augšanas un kopšanas noslēpumus, izmantošanas iespējas. Ļoti aizrāva stāsts par Cūkmena rašanos. Tāpat bija arī daudz praktiskas darbošanās - krāsošana, griešana, līmēšana, šķirošana, papīra gatavošana, sava kociņa sēšana."
  • "Piedaloties šajā programmā, bērni var pilnveidot savas zināšanas un prasmes par to, kā rūpēties par dabu - būt ar to draugos. Daba ir mūsu sabiedrotais, un dalība ekoprogrammā ir lieliska iespēja darboties radoši un gūt prieku par padarīto."