20210422 appo6966

"Cūkmena detektīvi" ir AS "Latvijas valsts meži" ekoprogramma pirmsskolām - 5 līdz 7 gadus jauniem bērniem. Tās mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni kopā ar pedagogu programmas ietvaros soli pa solim atklāj dažādus meža noslēpumus un kļūst par īstiem Cūkmena detektīviem!

Ekoprogramma ir dalīta divos gados. Pirmajā mācību gadā bērni apgūst četras tēmas - "Meža netīrie noslēpumi", "Cūkmenam pa pēdām", "Mežs rotaļlietu kastē" un "Audzēsim skābekli!", turpretim otrajā gadā bērni kopā ar audzinātāju dodas trīs izzinošos piedzīvojumos - rudenī, ziemā un pavasarī. Ekoprogrammas norisi finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

cukmens metodika vaks 1

Visa informācija un mācību materiāli pieejami www.cukmens.lv

Skolotāju atsauksmes:

  • "Saturs bija ļoti labs, bērniem saprotams, uzmanību piesaistošs, attīstīja bērnu fantāziju un iztēli. Materiāls mācīja bērniem aizdomāties par atktritumu apsaimniekošanu. Interesanti izveidoti stāstiņi par atkritumu pārvērtībām, par Cūkmenu, un klāt pievienotās darba lapas. Liels paldies!"
  • "Bērniem bija iespēja izzināt meža un dabas nozīmi, to augšanas un kopšanas noslēpumus, izmantošanas iespējas. Ļoti aizrāva stāsts par Cūkmena rašanos. Tāpat bija arī daudz praktiskas darbošanās - krāsošana, griešana, līmēšana, šķirošana, papīra gatavošana, sava kociņa sēšana."
  • "Piedaloties šajā programmā, bērni var pilnveidot savas zināšanas un prasmes par to, kā rūpēties par dabu - būt ar to draugos. Daba ir mūsu sabiedrotais, un dalība ekoprogrammā ir lieliska iespēja darboties radoši un gūt prieku par padarīto."