dsc 3415 copy copy

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI "Silava" un AS "Latvijas Finieris" aicina Latvijas vispārizglītojošo skolu 6. klases apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā - LVM MEŽA EKSPEDĪCIJĀ! Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā:

  • sapratīs, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē,
  • apzināsies cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veicot praktiskus un radošus uzdevumus,
  • veidos izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

dsc 3216 copy

Ekspedīcijas norise

Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Pasākuma saturs veidots atbilstoši 6. klašu dabaszinību mācību programmai. Minimālais dalībnieku skaits ekspedīcijā 15, maksimālais 35. Vienu grupu var veidot arī vairāku klašu skolēni, ja klasē nav pietiekošs skolēnu skaits. Ja ar vienu autobusu uz ekspedīciju atbrauc vairāk par 35 bērniem, tad katra klase (15 - 35 bērni) dodas mežā atsevišķi ar 20 minūšu intervālu. Vienā dienā maršrutu var iziet 2 - 8 grupas.

Ierodoties pasākuma vietā ar autobusu, skolēnus sagaida LVM darbinieks, kurš skolēnus iepazīstina ar pasākuma norisi un izsniedz nepieciešamo inventāru. Klase dodas mežā pa noteiktu maršrutu, pārejot no vienas pieturas uz otru. Katrā pieturā vadītājs dod skolēniem praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus tie risina individuāli vai grupās, iegūtos rezultātus fiksējot speciālās darba burtnīcās. Noslēgumā bērnus gaida pikniks labiekārtotā atpūtas vietā ar ugunskuru, pie kura bērni var cept desas vai ēst ko citu. Pasākuma norisi un inventāru bez maksas nodrošina LVM, transportu un uzkodas piknikam mežā nodrošina paši dalībnieki. Kopējais pasākuma ilgums - 3 stundas.

 Ieskats LVM Meža ekspedīcijās:

katru gadu SEPTEMBRĪ EKSPEDĪCIJAS 6. klasēm NOTIEK LIELĀKO PILSĒTU TUVUMĀ 8 LVM reģionos - zemāk redzami 2022. gadĀ PLĀNOTIE pasākumi (pieteikšanās ir noslēgusies):

6., 8., 13., 15., 20. septembris Valmiera (Austrumvidzeme, Velēnas maršruts)
7., 8., 14., 15., 21. septembris Rīga (Rietumvidzeme, Vangažu maršruts)
14., 15., 16., 22., 23. septembris Rēzekne (Ziemeļlatgale, Janopoles maršruts)
7., 9., 14., 16., 21. septembris Daugavpils (Dienvidlatgale, Kalupes maršruts)
6., 8., 13., 15., 20. septembris Rīga (Vidusdaugava, Tomes maršruts)
7., 9., 14., 16., 21. septembris Jelgava (Zemgale, Tīreļu maršruts) 
6., 8., 13., 15., 20. septembris Ventspils (Ziemeļkurzeme, Popes maršruts)
6., 8., 13., 15., 16. septembris Liepāja (Dienvidkurzeme, Kalvenes maršruts)

Visu mācību gadu Latvijas valsts mežu ekspedīcijās 6. klasēm ir iespēja doties arī uz trīs pastāvīgajiem LVM tūrisma objektiem, iepriekš individuāli piesakoties un saskaņojot ekspedīcijas laiku šo objektu informācijas centros vai pie norādītajām kontaktpersonām:

Centrālā kontaktpersona Renāte Ribaka, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tel. 28360723. Vairāk informācijas par norises vietām šeit. Pirms došanās uz mežu klasei nepieciešams apgūt skolā vienu mācību stundu par meža daudzveidīgo nozīmi, lejupielādē mācību stundas aprakstu un lasi pārējos ieteikumus zemāk norādītajā saitē:

 ieteikumi skolām šeit 

Pēc Latvijas valsts mežu ekspedīcijas apmeklējuma dalībniekus aicinām sniegt atsauksmes par pasākumu interneta anketā šeit. Anketā varat arī dalīties ar mājas darba secinājumiem!

Uz tikšanos mežā!