Latviju apdraud ļoti bīstama cūku infekcijas slimība – Āfrikas cūku mēris! Informējam, ka ikviens no meža mīļotājiem var samazināt ļoti bīstamās cūku infekcijas slimības – Āfrikas cūku mēra – izplatīšanās risku, ievērojot dažus vienkāršus norādījumus.

1.  Dodoties mežā ogot, sēņot, kā arī apmeklējot tūrisma takas un Mammadaba atpūtas objektus, lūdzam nemest pārtikas produktu atliekas mežā, ceļmalā vai LVM izvietotajā atkritumu tvertnē! Visu, kas paliek pāri pēc piknika – sviestmaižu ietinamo papīru, traukus, ko izmantojāt ēšanai, pāri palikušo ēdienu – lūdzam ņemt līdzi uz mājām, šādi mazinot slimības izplatīšanās risku.

2.  Lūdzam bez īpašas vajadzības neapmeklēt Āfrikas cūku mēra karantīnas zonu (aktuālo informāciju skatiet Pārtikas un veterinārā dienesta mājaslapā). Ja tomēr šāds apmeklējums ir nepieciešams, izbraucot no karantīnas zonas, lūdzam nomazgāt auto vai velosipēda riepas, kā arī pēc atgriešanās mājās lūdzam rūpīgi nomazgāt apavus un izmazgāt drēbes.

Jaunākās ziņas par slimības apkarošanas gaitu lasiet Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā http://www.pvd.gov.lv/.

Informāciju sagatavoja LVM Komunikācijas daļa sadarbībā ar PVD.