lok pargajieni

Atklāj mežu kā lielāko sporta un izziņas vietu, dodoties pārgājienā. Zemāk redzamajā kartē oranžā krāsā izcelti AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) sagatavotie Olimpisko pārgājienu maršuti, kurus iespējams izpētīt pietuvinot karti. Blakus tiem redzamas visas labiekārtotās atpūtas vietas Latvijas valsts mežos, kurās vari organizēt pats savu pārgājienu, iekļaujot LVM meža izzināšanas uzdevumus un LOK vingrinājumus dabā. Vairāk uzdevumus atradīsi metodiskajā līdzeklī skolām "Meža izziņas mugursoma".

 pilnekrānā atver karti šeit 

Izceltie Olimpisko pārgājienu maršruti ir digitāli - tie nav marķēti dabā, bet tos var iziet ar GPS palīdzību, telefonā atverot augstāk redzamo karti vai lietotni LVM GEO. Lejupielādējot lietotni, jāizvēlas fona karte "Ortofoto karte" un jāiespējo datu slānis "LVM Tūrisma vietas" - "Olimpiskie pārgājieni" un "Tūrisma infrastruktūra", lai Olimpiskie pārgājieni kļūtu pieejami. Arī aplikācijā maršruti ir izcelti oranžā krāsā un tos var izpētīt pietuvinot karti - tad tajos būs redzami arī digitālie izziņas punkti, kas apzīmēti ar ikonām – pirkstiņiem, kas spiež uz pogas. Nonākot pie izziņas punkta, uz tā jāuzspiež un zemāk jāatver “digitālais izziņas punkts”, kur aprakstīts gan veicamais uzdevums, gan papildu informācija. Katrā maršrutā izvietoti 10 - 30 digitālie izziņas punkti ar dažādiem sportiskiem un izzinošiem uzdevumiem, tai skaitā, iespēju uzkāpt virtuālajā skatu tornī, lai iepazītu meža bagātības no Cūkmena lidojuma! Pārgājieni veidoti Latvijas vides aizsardzības fonda projekta "Nemēslo mežā!" ietvaros.

Bezmaksas sagatavotie maršruti ir apļveida ar garumu 3 - 5 km un tie ved gan pa taciņām, gan mežonīgu apvidu. Dabā sportot un iepazīt mežu aicinātas ģimenes, klases un jebkurš interesents, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. Telefonam nepieciešams interneta un GPS pieslēgums, lai orientētos sagatavotajos digitālajos maršrutos un atvērtu digitālos izziņas punktus. Ņemiet vērā, ka GPS ne visiem telefoniem darbosies vienādi un pilnīgi precīzi, tāpēc to vēlams notestēt pirms došanās dabā. 

dsc 3132

Olimpiskajos pārgājienos ikviens var iepazīt dažāda vecuma mežus un mežsaimnieciskās darbības, kas tajos tiek īstenotas – meža atjaunošanu, kopšanu, audzēšanu un dabas aizsardzību, kas ir daļa no bezgalīgā meža apsaimniekošanas cikla.

cikls

Pirms došanās pārgājienā iesakām apgūt digitālo ceļvedi kopā ar Cūkmenu drošai un zaļai atpūtai dabā "Laižam mežā!", kā arī iepazīties ar pārgājienos veicamajiem uzdevumiem:

 SPorto  - vingrinājumi dabā
 

 ATJAUNO - NOSAKI KOKU SKAITU  

 KOP - APRĒĶINI KOKU VECUMU 

 AUDZĒ - IZMĒRI KOKU AUGSTUMU 

 AIZSARGĀ - IEVĒRO DABAS VĒRTĪBAS