Kā noteikt koku augstumu?

Metode Nr. 1 - Indiāņu atkāpšanās!

Senie indiāņi esot pārbaudījuši, vai koks var uzgāzties virsū vigvamam ar vienkāršu metodi, ko pamēģiniet arī jūs - pielieciet pieri pie zemes un skatieties uz koku caur kājām. Ja neredzat galotni, tad jums ir jāpavirzās prom no koka.  Kad redzat koku pilnā augumā, jūs esat drošā attālumā, kas ir vienāds ar koka aptuveno augstumu. 

Metode Nr. 2 - Koks pie deguna! 

augstums deguns

Precīzāka metode ir šāda - paņemat rokās 2 vienāda garuma zariņus un vienu novietojat vertikāli, bet otru zariņu pieliekat pie vertikālā zariņa vidus un sava deguna. Tad atkāpieties no mērāmā koka tik tālu, lai vertikālais zariņš aizsegtu visu mērāmā koka augumu. No šīs vietas aizejat ar 1 m gariem soļiem līdz mērītajam kokam - soļu skaits būs arī koka augstums!

Koki Latvijā var izaugt pat 40 m augstumā! Lai izaudzētu lietaskokus, mežs tiek retināts, atstājot vietu spēcīgākajiem kokiem, kas tādējādi var netraucēti stiepties platumā un garumā.  Audzējot mežu un to retinot tiek aktīvi piesaistīta ogļskābā gāze un iegūti kokmateriāli cilvēkiem tik noderīgu lietu ražošanai, kas tālāk kalpo kā oglekļa noliktavas.