skabeklis fons

Veicinot atbildību un mīlestību pret Latvijas bagātību - mežiem - AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina visus piedalīties zaļākas Latvijas veidošanā - sēt un stādīt kokus, vairojot skābekli un ķerot oglekli! Latvijas valsts mežos katru gadu tiek iestādīti miljoniem jaunu koku, bet uzzini, kā pašam izaudzēt priedi un egli no sēkliņas vai ozolu no zīles, kā arī iepazīsti vairāk kokus - skābekļa rūpnīcas 

kkkoks

vr1 copy

Iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa “Zaļās pasakas”, bērni un jaunieši ir radījuši uzlīmes dizainus par skābekļa tēmu, atklājot koku un koksnes produktu lomu cīņā ar klimata pārmaiņām!

 labākie darbi konkursā  “SKĀBEKLIS”  

Būtisks pasaules klimata pārmaiņu iemesls ir pārāk liels ogļskabās gāzes jeb CO2 daudzums, ko rada cilvēku darbība. Šo problēmu palīdz risināt meži, jo koki augot piesaista ogļskābo gāzi un izdala skābekli, noglabājot oglekli koksnē. Šo procesu sauc par fotosintēzi.

Koki novecojot un sadaloties atbrīvo oglekli. Oglekļa uzkrāšana turpinās, jo pieaugušie koki tiek nozāģēti, bet to vietā stādīti jauni. Koki un koksnes produkti tālāk darbojas kā oglekļa noliktavas. Vairāk par oglekļa piesaisti valsts mežos lasi šeit un skaties zemāk video: 

vr7 copy

Lai iesaistītu bērnus un jauniešus lietpratīgā izglītībā par klimata pārmaiņām un veicināti viņu izpratni par koku un koksnes produktu lomu cīņā ar globālo sasilšanu, 2022. gadā skolām ir izveidota īpaša "Skābekļa paka", kas satur priežu sēklas, pamācības, klimata līdzsvara spēles un citus izglītojošus materiālus.

 atklāj sKĀBEKĻA PAKu  

 vr4 copy 2

Skābeklis ir pieejams Latvijā ikvienam, jo vairāk nekā pusi no mūsu valsts teritorijas sedz meži. Dodies ārā:

  • uz kādu no mammadaba galamērķiem valsts mežos
  • izstaigā kokam pa pēdām Rīgas centrā – izzini koka nozīmi Latvijas vēsturē izstādē “Airis, Mozus un Radio”, bezmaksas audiogids un apskates objektu karte pieejama mobilajās ierīcēs vietnē  https://airismozusunradio.app 
  • izzini kokus arī savā apkārtnē, talkā ņemot AS "Latvijas valsts meži" daudzveidīgos mācību materiālus