skabeklis fons

Veicinot atbildību un mīlestību pret Latvijas bagātību - mežiem - AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina visus piedalīties zaļākas Latvijas veidošanā - sēt un stādīt kokus, vairojot skābekli un ķerot oglekli! Latvijas valsts mežos katru gadu tiek iestādīti miljoniem jaunu koku, bet uzzini, kā pašam izaudzēt priedi un egli no sēkliņas vai ozolu no zīles, kā arī iepazīsti vairāk kokus - skābekļa rūpnīcas 

kkkoks

Būtisks pasaules klimata pārmaiņu iemesls ir pārāk liels ogļskabās gāzes jeb CO2 daudzums, ko rada cilvēku darbība. Šo problēmu palīdz risināt meži, jo koki augot piesaista ogļskābo gāzi un izdala skābekli, noglabājot oglekli koksnē. Šo procesu sauc par fotosintēzi.

Koki novecojot un sadaloties atbrīvo oglekli. Oglekļa uzkrāšana turpinās, jo pieaugušie koki tiek nozāģēti, bet to vietā stādīti jauni. Koki un koksnes produkti tālāk darbojas kā oglekļa noliktavas. Vairāk par oglekļa piesaisti valsts mežos lasi šeit un skaties zemāk video: 

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) šajā mācību gadā aicina pamatskolas piedalīties Meža olimpiādē, lai veicinātu skolēnu veselību un izpratni par mežu kā skābekļa avotu. 1. – 9. klašu skolēni mudināti vairot skābekli visa mācību gada garumā, vingrojot un mācoties ārā, kā arī stādot un kopjot kokus.

 PIEDALIES MEŽA OLIMPIĀDĒ 

 vr4 copy 2

Lai iesaistītu bērnus un jauniešus lietpratīgā izglītībā par klimata pārmaiņām un veicināti viņu izpratni par koku un koksnes produktu lomu cīņā ar globālo sasilšanu, skolām ir izveidota īpaša "Skābekļa paka", kas satur priežu sēklas, pamācības un klimata līdzsvara spēles. Tāpat arī iedvesmai skatāmi radošie darbi uzlīmju konkursā "Skābeklis", kurus skolēni veidojuši saskaņā ar Imanta Ziedoņa "Zaļo pasaku".

Skābeklis ir pieejams Latvijā ikvienam, jo vairāk nekā pusi no mūsu valsts teritorijas sedz meži. Dodies ārā uz kādu no mammadaba galamērķiem valsts mežos un izzini skābekli, talkā ņemot AS "Latvijas valsts meži" daudzveidīgos mācību materiālus

  ATKLĀJ SKĀBEKĻA INFOGRAMMU