meztaka

Piedzīvojumi ar mugursomu plecos kopā ar draugiem vai vienatnē - ir paši aizraujošākie! Latvijas - Igaunijas garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts "Mežtaka" (CB779 The Forest Trail) būs piemērots aktīviem tūristiem, ģimenēm ar bērniem, dabas vērotājiem, vēstures entuziastiem, tāpat arī vietējiem un ārvalstu tūristiem. Mežtaka sāksies Rīgā, Latvijā ies cauri Gaujas nacionālajam parkam, Ziemeļgaujai un Veclaicenei. Igaunijā turpināsies cauri Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigaunijas kastu - līdz Tallinai. Mežtakas iekļaus visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus. AS "Latvijas valsts meži" (LVM) mežos takas garums būs apmēram 100 km.

Projekta ietvaros, līdz 2021. gada jūnijam, iesaistot vietējo sabiedrību, pašvaldības un uzņēmējus, ir paredzēts dabā apsekot visu maršruta teritoriju un maršrutu marķēt dabā, uzstādīt informācijas stendus un norādes zīmes.

PROJEKTA MĒRĶIS

Izveidot marķētu garās distances pārgājienu maršrutu, kas ~1050 km garumā vijas cauri Latvijas un Igaunijas mežiem, no Rīgas līdz pat Tallinai. Mežtaka plānota kā starptautiskā Eiropas garā pārgājiena maršruta E11 daļa. 

foresttrailmap

PROJEKTA IEGUVUMI

  • Marķēta taka dažādām grūtības pakāpēm,
  • Takas kopējais garums ~1050km, sadalīta ~20km posmos,
  • Praktiskā informācija par naktsmītnēm, ēdināšanas iestādēm un transporta pakalpojumiem maršrutā,
  • Informācijas par vietām, kuras vērts redzēt takas maršrutā,
  • Īss apraksts par mežiem takas maršrutā,
  • Ceļvedis un online informācija par maršrutu,
  • Cita tūrisma informācija.

LASĪT VAIRĀK

PROJEKTA PARTNERI

Latvian Country Tourism Association, Dabas aizsardzības pārvalde, AS "Latvijas valsts meži", Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, MTU Eesti Maaturism, NGO Peipsimaa Turism, MTU Setomaa Turism, MTU Okokuller, Pohja-Eesti Turism

LVM kontaktpersona: Sarmīte Melne,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

eiropas regionalas attistibas fonds interreg central baltic