microsoftteams image 11

Jau septīto gadu "LVM Bioekonomikas skola" aicina vidusskolēnus piedalīties stipendiju konkursā, izzinot meža resursu lomu vides problēmu risināšanā. 2023. gada tēma - audzē veselīgu un drošu nākotni!

PROBLĒMA. Vai zināji, ka Latvijas ekonomika lielā mērā ir atkarīga no naftas? Fosilo resursu patēriņš finansē arī nedemokrātiskus un represīvus režīmus; tiek vairots vides piesārņojums un klimata pārmaiņas. Lai veidotu ilgtspējīgu nākotni, attīsti bioekonomiku, kas balstās uz vietējiem atjaunojamiem resursiem - koksni. Turklāt koks ir videi un cilvēku veselībai drošs materiāls. Vairāk skaties video:

TAVS UZDEVUMS. Izpēti, kas ir bioekonomika un kā tā saistīta ar Latvijas drošību - vides veselību, valsts labklājību, materiālo un enerģētisko neatkarību (noderīgi fakti atrodami šeit). Un piedalies 2023. gada stipendiju konkursa 1. kārtā "ATKLĀJ", radot līdz 31. janvārim sociālās reklāmas, izglītojošu vai informatīvu plakātu saviem vienaudžiem par to, kā bioekonomika var palīdzēt Latvijas drošībai? Plakātu un savu dalību konkursā reģistrē anketā zemāk.

Labāko plakātu autori iegūst iespēju 17. februārī piedalīties konkursa 2. kārtā "IZPĒTI DABĀ" - doties bioekonomikas ekspedīcijā kopā ar nozares ekspertiem uz valsts mežiem un mežzinātnes institūtu "Silava". Visi ekspedīcijas dalībnieki var sacensties par stipendijām konkursa 3. kārtā "RUNĀ",  radot videovēstījumus ANO Starptautiskajā Meža dienā!

 Konkursa nolikums 2023. gadam  

 Plakāts (lejupielādē pdf)  

Stipendiju konkursu "LVM Bioekonomikas skola" kopš 2017. gada organizē AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS "Latvijas Finieris", biedrību "Zaļās mājas" un Latvijas Valsts mežizinātnes institūtu "Silava".

2022. gada konkursa laureāti

Pateicamies visiem iepriekšējo gadu dalībniekiem par atsaucību un ieguldīto darbu. Stipendiju ieguvēji 2022. gadā par tēmu "Koksnes biorafinēšanas nozīme bioekonomikā":

download.gif1. vieta - LVM stipendija 700 eiro: Daniela Alise Smelte, RTU Inženierzinātņu vidusskola

2. vieta - LVM stipendija 500 eiro: Elīna Sondore, Rīgas 64. vidusskola

3. vieta - LVM stipendija 300 eiro: Emīls Vētra, Rīgas Valsts 3. ģimnāzija

Lielā atzinība - "Rīgas meži" stipendija 500 eiro: Vizma Vasiļjeva, Rīgas tālmācības vidusskola "Rīgas 1. vidusskola"

Atzinība - "Latvijas Finieris" stipendija 250 eiro: Una Gadzāne, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Atzinība - "Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai" stipendija 250 eiro: Otomārs Gulbis, RTU Inženierzinātņu vidusskola

Atzinībā - "Zaļās mājas" stipendija 250 eiro: Jānis Teters, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums

Mācību materiāli

 

Uzzini vairāk: www.lvm.lv/biorafinesana

Mācību atbalsta materiāli pieejami "Skola2030"

Uzzini vairāk: www.zalasmajas.lv  

bioekkk

 Bioekonomika skolās (lejupielādē pdf)  

 Prezentācija par saules enerģijas izmantošanu mežā