ainava super rudens

Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētums

Arborētumu sauc arī par trešo botānisko dārzu Latvijā, kas apmeklētājus apbur ar savu šarmu un izsmalcināto kolekciju, teju vai katrā gadalaikā. Tā ir viena no retajām vietām Latvijā, kur var aplūkot vairāk nekā 300 dažādu sugu un šķirņu skuju kokus.

Jūnija mēnesī īsi pirms „Līgo svētkiem” uzzied viena no lielākajām publiski pieejamajām peoniju kolekcijām Baltijas valstīs. Kolekcija apmeklētājus priecē ar teju vai 200 dažādām šķirnēm kuru krāsu toņi mainās no viegli rozā beidzot ar izteikti dzelteniem un tumši sarkaniem.

Arborētums ar savu krāšņumu uzrunā gan lielus, gan mazus un ierodoties ekskursijā šo krāšņumu varam vērot un izzināt vienkārši pastaigājoties vai arī specialista – gida pavadībā.

 Vairāk informācijas par arborētumu un kontakti 

 IMG 4204

Vijciema čiekurkalte ir viena no vecākajām Latvijā – tā bez pārtraukuma darbojusies no 1895. gada līdz pat pagājušā gadsimta 70. gadiem, savu darbu atsākot 1992. gadā.
Apmeklējot Vijciema čiekurkalti, iespējams paša acīm pārliecināties, ka arī šodien sēklas jaunu mežu audzēm tiek iegūtas, izmantojot tās pašas – vairāk nekā 100 gadu vecās, oriģinālās iekārtas.

Dodoties uz Vijciemu, iespējams izveidot plašāku pastaigu maršrutu, kurā bez čiekurkaltes būs arī Vijciema medību pils, mežniecība un Strenču kokaudzētava, kuras apmeklējumam ir derīga arī Vijciema čiekurkaltē iegādātā biļete.

 VAIRĀK INFORMĀCIJAS PAR ČIEKURKALTI UN KONTAKTI 

Esam sertificēti
BM certification iso