bioekonomikas-skola.png

"LVM Bioekonomikas skola" sniedz iespēju vidusskolēniem piedalīties stipendiju konkursā, izzinot meža resursu lomu vides problēmu risināšanā. Stipendiju konkursu kopš 2017. gada organizē AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS "Latvijas Finieris", biedrību "Zaļās mājas" un Latvijas Valsts mežizinātnes institūtu "Silava". Nākamā - 2024. gada nolikums un pieteikuma anketa tiks publicēta šeit novembrī. Vidusskolniekiem bioekonomikā palīdzēs orientēties Briedis Priedainis.

briedis 1920x1080

PROBLĒMSITUĀCIJA. Vai zināji, ka Latvijas ekonomika lielā mērā ir atkarīga no naftas? Fosilo resursu patēriņš finansē arī nedemokrātiskus un represīvus režīmus; tiek vairots vides piesārņojums un klimata pārmaiņas. Lai veidotu ilgtspējīgu nākotni, attīsti bioekonomiku, kas balstās uz vietējiem atjaunojamiem resursiem - koksni. Turklāt koks ir videi un cilvēku veselībai drošs materiāls. Vairāk skaties video:

2023. gada konkursa rezultāti UN JAUNIEŠU VIDEOVĒSTĪJUMI:

atbalsta materiāli skolām pieejami šeit - "Skola2030" sadaļā "Vidusskola. 10. Ķīmijas un vides tehnoloģijas sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā" 

PAPILDU Mācību materiāli:

 


 

bioekkk

 Bioekonomika skolās (lejupielādē pdf)  

 Prezentācija par saules enerģijas izmantošanu mežā