27 • 09 • 2018

AS “Latvijas valsts meži” karjerā atrod nesprāgušus lādiņus

1 copy

Augusta nogalē AS “Latvijas valsts meži” (LVM) derīgo izrakteņu ieguves vietā “Svente I” atrastas bīstamas vēstures liecības – nesprāguši kara laika lādiņi.

Veicot minerālo materiālu ieguvi no slāņa, tika izrakti četri lādiņi. Derīgo izrakteņu ieguves vietā strādājošie līgumpartneri sazinājās ar Valsts policiju, taču pēc tam tika nolemts sazināties ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvjiem, kas lādiņus neitralizēja. Pašlaik notiek visas derīgo izrakteņu ieguves vietas teritorijas pārmeklēšana.

Pēckara munīcija Latvijā nav retums, it īpaši zonās, kur norisinājušās kaujas vai veidoti ierakumi un atbalsta pozīcijas. Veicot dažādus zemes rakšanas darbus derīgo izrakteņu ieguves vietās, kā arī meža infrastruktūras objektos, darbu veicējiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem un, atrodot sprādzienbīstamus priekšmetus, jāsazinās ar NBS, kas veic munīcijas neitralizēšanu un teritorijas papildus pārmeklēšanu.

LVM rīcībā ir vairāk nekā 100 karjeri, kuri atrodas visā uzņēmuma teritorijā – gan vārda tiešākajā nozīmē “dziļi mežā”, gan tuvāk apdzīvotām vietām. Karjeru izveides vietas tiek rūpīgi izvēlētas, lai neradītu risku videi, taču vienlaicīgi apmierinātu uzņēmuma un tautsaimniecības vajadzību pēc smilts, smilts-grants un citiem derīgajiem izrakteņiem.