12 • 12 • 2011

Eglīte no valsts meža

Tuvojas Ziemassvētku laiks, un tas nav iedomājams bez eglītes. Katrs Latvijas iedzīvotājs nonāk izvēles priekšā – pa ceļam no darba uz mājām nopirkt kociņu tuvākajā tirdziņā vai arī... pārvērst savas Ziemassvētku eglītes izvēli īstā piedzīvojumā, kopā ar ģimeni braucot ārā no pilsētas un dodoties pastaigā pa piesnigušu mežu.

Katru gadu AS „Latvijas valsts meži” pārskata un lemj, vai ļaut iedzīvotājiem pašiem uzņēmuma apsaimniekotajos mežos savām vajadzībām nocirst vienu eglīti.  Uzņēmums izvērtē, vai cilvēki pret šo akciju izturas atbildīgi un ievēro visus noteikumus. Arī šogad AS „Latvijas valsts meži” lēmums ir pozitīvs.

 

Noteikumi, kas jāievēro, pašam cērtot eglīti:

  • eglītes celma caurmēram jābūt mazākam par 12 cm, kas parasti atbilst 2–3 m garai eglei;
  • eglītes kategoriski aizliegts zāģēt jaunaudzēs;
  • eglītes drīkst zāģēt uz stigām, grāvmalās, zem elektrolīnijām un cita veida komunikācijām.

Valsts meži ir izkaisīti pa visu Latvijas teritoriju starp daudziem privātajiem, pašvaldību un citu īpašnieku mežiem,  tāpēc, lai nerastos konflikti, aicinām pirms eglītes ciršanas vai zaru savākšanas pārliecināties, kam pieder mežs. Visdrošāk – apjautājoties par to LVM mežsaimniecībās.

Lai atvieglotu eglītes meklēšanu AS „Latvijas valsts meži" sadarbībā ar portālu kurtuesi.lv  ir izveidojuši ikvienam pieejamu elektronisku meža karti.

Daudzas ģimenes izvēlas arī citu, videi draudzīgāku variantu. Tā vietā, lai egli nocirstu, var to iegādāties podiņā AS „Latvijas valsts meži” kokaudzētavās.

 

Priecīgus gaidāmos svētkus!

Tomass Kotovičs, Komunikācijas daļas vadītājs

Tālr. 67805432