mezs1

Lai pastaiga mežā pārtaptu par izzinošu un jaunatklājumiem bagātu piedzīvojumu, LVM aicina apmeklēt kādu no saviem atpūtas objektiem.

Visos gadalaikos arvien vairāk ģimenes ar bērniem vilina Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē, kurā var ļauties dažādām aizraujošām aktivitātēm ar pasaku tēliem, izstaigāt 35 kilometrus garās meža takas, bet no 2015. gada apmeklēt jauno izgaismoto gājēju tiltu - laboratoriju.

ainava super rudens

Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētumu sauc arī par trešo botānisko dārzu Latvijā, kas apmeklētājus apbur ar savu šarmu un izsmalcināto kolekciju, teju vai katrā gadalaikā. Tā ir viena no retajām vietām Latvijā, kur var aplūkot vairāk nekā 300 dažādu sugu un šķirņu skuju kokus.

Jūnija mēnesī īsi pirms „Līgo svētkiem” uzzied viena no lielākajām publiski pieejamajām peoniju kolekcijām Baltijas valstīs. Kolekcija apmeklētājus priecē ar teju vai 200 dažādām šķirnēm kuru krāsu toņi mainās no viegli rozā beidzot ar izteikti dzelteniem un tumši sarkaniem.

Arborētums ar savu krāšņumu uzrunā gan lielus, gan mazus un ierodoties ekskursijā šo krāšņumu var vērot un izzināt vienkārši pastaigājoties vai arī specialista – gida pavadībā.

AE 004 13

LVM Pokaiņu mežs ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Tas atrodas 13 kilometru attālumā no Dobeles, braucot Īles virzienā. Izvietojies uz stāviem pauguriem un dziļām ielejām, veido neparasti gleznainu ainavu. Te, sapulcējušies grupās, kaudzēs, akmens upēs un valnīšos, atrodas slavenie Pokaiņu akmeņu krāvumi. Tik liela visu izmēru un formu akmeņu koncentrācija vienuviet rada patiesi neparastu iespaidu. Tas daudziem cilvēkiem liek sajust savdabīgus enerģijas strāvojumus - vieni redz vīzijas, bet citi – uztver informācijas plūsmu.

Plašāka informācija par LVM atpūtas objektiem, kontaktinformācija un cita noderīga informācija atrodama

 Mammadaba Top 12 objekti