veja parki cover foto 600 308px

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kā Latvijas stratēģiskā aktīva – zemes – apsaimniekotājs, aktīvi iesaistās Latvijas Nacionālā enerģētikas un klimata plānā 2021.–2030. gadam noteikto mērķu sasniegšanā, lai stiprinātu enerģētisko neatkarību un tautsaimniecības attīstību. Zaļās enerģijas ražošana ir nozīmīga sabiedrībai kopumā un tai jāveicina reģionu ekonomiskā aktivitāte.

Palielinot atjaunīgās enerģijas ražošanas apjomu, Latvija stiprina valsts enerģētisko neatkarību, kas ir būtiski nacionālajai drošībai. Paredzot iespēju meža zemēs izvietot vēja turbīnas, tiek radītas iespējas komersantiem iesaistīties vēja parku projektos publiskās zemēs. Komersantu iesaiste nodrošinās būtisku vēja parku jaudu pieaugumu līdz 2030. gadam, palielinot kopējo Latvijā saražotās elektroenerģijas apjomu. Vēja parki meža zemēs sekmīgi attīstīti arī citās valstīs, piemēram, Somijā, Īrijā, Zviedrijā.

2023. gada 13. jūnijā Latvijas Republikas Ministru Kabinets apstiprinājis grozījumus MK Noteikumos Nr. 350, kas nodrošina tiesisko regulējumu vēja parku attīstības iespējām publiskās zemēs.

Vēja parki LVM zemēs netiks veidoti:

  • pilsētu un ciemu teritorijās un 800 m tuvumā ap tām, kā arī 800 m tuvumā ap dzīvojamām un publiskām ēkām;
  • dabas aizsardzības teritorijās, kur vēja parku būvniecība nav savietojama ar LR normatīvajiem aktiem;
  • teritorijās, kur meža zemju apsaimniekošanas mērķis ir dabas aizsardzība un LVM ir papildus noteikusi aizsardzību saglabājamām vides vērtībām, kā arī iedzīvotāju rekreācijai nozīmīgās meža teritorijās u.c.;
  • vietās, kur atrodas kultūras pieminekļi.

 

icons 0011 malkas apraksts   malka nauda   malka nauda   icons 0013 iesniegt iesniegumu
PIEEJAMA ZAĻĀ ENERĢIJA
 
TAUTSAIMNIECĪBAI UN MĀJSAIMNIECĪBĀM
 
 
NĀKOTNES VĒRTĪBA
 
MINIMĀLA IETEKME UZ VIDI 

 

Kontaktinformācija:

Lāsma Dzelme
LVM Vēja parku projektu vadītāja
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālr. 26575091

Esam sertificēti
BM certification iso