16 • 08 • 2019

Jaunajā mācību gadā mācies LVM vides izglītības programmās

JAL SMU Ziemassvetku gadatirgus 378

Ik gadu AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina skolas doties dabā, piedāvājot daudzveidīgas un aizraujošas LVM skolu programmas, kas atkarībā no skolēnu vecuma un prasmēm, veicina bērnu un jauniešu saskari ar meža vidi un veido izpratni par dabas likumsakarībām. Arī 2019./2020. mācību gadā būs daudz interesentu veidu, kā saistīt mācības ar reālo dzīvi, īstenojot kompetenču izglītību par mežu un tā vērtībām.

Pieteikšanās pirmsskolu programmai “Cūkmena detektīvi” un 1.–6. klašu programmai “Mammadaba meistarklase” ir atvērta līdz 20. septembrim, jo šo programmu dalībnieki oktobrī saņems papildu mācību materiālus. Savukārt, 7.–9. klašu programmā “LVM Meža olimpiāde” skolēnu komandas aicinātas iesniegt savus darbus līdz pat novembrim. LVM Bioekonomikas skolas stipendiju konkurss uzņems apgriezienus 2020. gada sākumā, kad 10.–12. klašu skolēni aicināti iesniegt savus radošos darbus par to, kas ir bioekonomika.  

 “Cūkmena detektīvi” pirmskolām 

 “Mammadaba meistarklase” 1.–6. KLASĒM 

 “LVM MEŽA EKSPEDĪCIJAS” 6. KLASĒM 

 “LVM MEŽA OLIMPIĀDE” 7.–9. KLASĒM 

 “LVM BIOEKONOMIKAS SKOLA” 10.–12. KLASĒM 

 PEDAGOGU TĀLĀKIZGLĪTĪBAS KURSI 

Arī pedagogiem ir iespēja mācīties! Projekta “Skola 2030” ietvaros, sadarbojoties LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra un LVM ekspertiem, ir izstrādāts jauns starpdisciplinārs temats 8. un 9. klašu skolēniem “Pētījums mežā", kuru skolotāji aicināti apgūt īpašos tālākizglītības kursos šī gada 26. septembrī. Kursi ir bez maksas, dalībnieku skaits – ierobežots.

img 7676

Sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru ik gadu AS “Latvijas valsts meži" aicina skolas mācīties no dabas. Sākot no pirmsskolu ķipariem un beidzot ar augstskolu studentiem un pedagogiem – ikvienam ir iespēja doties Latvijas valsts mežu takās un stiprināt skolā iegūtās zināšanas ar praktiskiem uzdevumiem dabā!

Katru gadu vairāk nekā 20 000 bērnu, jauniešu un skolotāju izzina mežu daudzveidīgajās LVM skolu programmās. LVM vides izglītību Latvijas skolās īsteno kopš 2005. gada, balstoties uz Starptautisko Vides izglītības programmu “Izzini mežu", kas darbojas vairāk nekā 20 pasaules valstīs.

Lasīt vairāk: