11 • 11 • 2021

AS “Latvijas valsts meži” izsludina konkursu mašinizētas meža sēšanas darbu izpildei

augsnes sagatavosana arkli sesana copy

Lai paaugstinātu mežsaimniecisko darbu izpildes efektivitāti, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) izsludina konkursu jauna veida darbu izpildei – “Mašinizēta meža sēšana 2022. – 2025. gadā”. Piedāvājumi jāiesniedz elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS) līdz 2021. gada 13. decembra plkst.12.00.

“Esam inovatīvs uzņēmums, kas nemitīgi meklē arvien jaunus veidus, kā mežsaimniecisko darbu izpildi padarīt efektīvāku. Tāpēc ražošanā esam ieviesuši jaunu darba veidu un izsludinām konkursu mašinizētās meža sēšanas darbu veikšanai, lai paaugstinātu darbu izpildes efektivitāti un mazinātu zemas kvalitātes darbu izpildi. Sējot mežu mašinizēti, vienlaikus tiek izpildīti divi darbi – ar smagajiem disku arkliem izveidotas  5 – 15 cm dziļas vagas, sagatavojot augsni, un vienlaikus iesētas sēklas,” skaidro LVM mežkopības darbu eksperts Juris Katrevičs.

Mašinizētos meža sēšanas darbus plānots veikt LVM Austrumvidzemes, Rietumvidzemes un Ziemeļlatgales reģionā, četru gadu laikā kopumā mašinizēti atjaunojot mežu sējot 1 450 hektāru platībā. Pirmais līguma izpildes gads plānots 2022. gada pavasara sezonā 340 hektāru platībā, darbus sākot pēc sniega nokušanas. Turpmākiem trim gadiem izpildāmo darbu apjoms būs līdz 370 ha gadā.

Izvēloties pareizas meža apsaimniekošanas metodes, tiek sasniegta augsta darba izpildes kvalitāte, lai sekmētu meža sociālās, ekonomiskās un ekoloģiskās funkcijas. Jaunu metožu pielietošana ļauj izaugt kvalitatīvākam, skaistam un bioloģiski daudzveidīgam nākotnes mežam.

Ieinteresēto piegādātāju sanāksme 23. novembrī

Lai informētu par nolikuma noteikumiem, pakalpojumu sniegšanas kārtību, kā arī sniegtu papildu informāciju un atbildētu uz jautājumiem par nolikumu, 2021. gada 23. novembrī plkst. 9.00 tiks rīkota tiešsaistes sanāksme “Microsoft Teams” platformā. Ieinteresētajiem piegādātājiem, kuri vēlas piedalīties sanāksmē, līdz 22. novembra plkst. 17.00 elektroniski jāinformē LVM mežkopības darbu eksperts Juris Katrevičš, rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 Vairāk par konkursu