07 • 11 • 2019

Minerālo materiālu maisījumi pieejami 14 derīgo izrakteņu ieguves vietās

traktors

AS “Latvijas valsts meži” (LVM)  apsaimniekošanā ir vairāk nekā 100 derīgo izrakteņu ieguves vietas, kas atrodas visā Latvijas teritorijā. Vairākās derīgo izrakteņu ieguves vietās ir pieejams daudzveidīgs minerālo materiālu un to maisījumu klāsts. Piedāvājumā ir gan dabīga saguluma minerālie materiāli, gan minerālo materiālu maisījumi.            

Sertificētie minerālo materiālu maisījumi tiek piedāvāti izmantošanai ceļu būvē, remontdarbos, būvniecībā un būvmateriālu ražošanā kā arī pašpatēriņam. Plašāk pieejamie maisījumi karjeros ir drupināti smilts – grants maisījumi, piemēram – maisījumi 0/32s, kas sagatavoti atbilstoši VAS “Latvijas valsts ceļi” vispārējām valsts autoceļu tīklā veicamo darbu izpildes un kvalitātes prasībām atbilstoši autoceļu noslogojumam “Ceļu specifikācijas 2019”. Pieejami arī citu veidu smilts-grants maisījumi un dažādu frakciju atsijas.

LVM derīgo izrakteņu ieguves vietās minerālo materiālu un to maisījumu ražošanas process ir sertificēts un atbilst būvizstrādājumu reglamentētās sfēras sistēmai “2+” un  “4” saskaņā ar standartiem:

 • EN 13242:2002+A1:2007 “Minerālmateriāli nesaistītajiem un hidrauliski saistītajiem maisījumiem ceļu būvniecībai un ceļu konstrukcijām”,
 • EN 13043:2002, EN 13043/AC:2004 “Minerālmateriāli bituminētajiem maisījumiem un virsmas apstrādēm ceļiem, lidlaukiem un citiem satiksmes laukumiem”,
 • EN 12620:2002+A1:2008 “Minerālmateriāli betonam”.

Sertifikāts ir apliecinājums tam, ka minerālo materiālu un to maisījumu ražošanas process atbilst starptautiski atzītiem standartiem, kas LVM sadarbības partneriem nodrošina pieeju augstvērtīgiem un kvalitatīviem minerālajiem materiāliem un to maisījumiem. Kontrolēts ražošanas process no ieguves līdz gatavam maisījumam nodrošina minerālo materiālu un to maisījumu izcelsmes un kvalitātes izsekojamību. To apliecina izsniegtā ekspluatācijas īpašību deklarācija un CE marķējums, kas ir īpaši svarīgi būvizstrādājumu tirgū.

Par pieejamiem minerāliem materiāliem un to maisījumiem derīgo izrakteņu ieguves vietās interesenti aicināti sazināties ar "LVM Zemes dzīles" pārdošanas speciālistiem:

 • Kurzemē – Gaļina Rēdere, mob. tālr.26563202, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Zemgalē – Inese Ēvele, mob.tālr.29422349, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Vidzeme – Baiba Rozīte, mob. tālr.26187900, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Latgale – Egita Strode, mob. tālr.26132262, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • shema

   derīgo izrakteņu ieguves vietas 

   Kā kļūt par LVM sadarbības partneri?