07 • 08 • 2023

Vētra nodara nopietnus postījumus LVM dabas parkam Tērvetē: parks uz laiku slēgts

img 8981

Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē šodien īsi pirms plkst. 12.00 plosījās spēcīga vētra, nodarot būtiskus postījumus tūrisma infrastruktūrai un mežaudzēm. Pastaigu takas šobrīd nav apmeklētājiem drošas, tāpēc parks līdz postījumu apzināšanai un bīstamo koku novākšanai apmeklētājiem ir slēgts.

Parka teritorijā vētra sagāzusi kokus, daudzviet tie pārkrituši pāri ceļiem un meža takām. Daļa  lūzušo koku un to zari iekrituši citos kokos, paaugstinot arī veselo koku lūšanas risku. Daļa koku sakrituši uz ēku jumtiem, ir bojāts žogs, krēsli un cita infrastruktūra.

img 8983

“Prognozējam, ka apmeklētāji parka takās varēs atgriezties sestdien. Apzinot postījumus novērtēsim, kādus speciālistus piesaistīt postījumu seku novēršanai, lai parka takas apmeklētājiem atkal būtu drošas. Parks šobrīd ir slēgts, bet aicinām uz parku nedoties arī vienkāršas intereses vadītiem, jo postījumu novēršanas darbi ir bīstami.

Tāpat aicinām cilvēkus saglabāt piesardzību, pārvietojoties pa meža takām arī vēlāk, jo pēc šādām vētrām bieži novērojamas lauztas galotnes, kas krīt ilgāku laiku pēc postošā notikuma,” uzsver LVM Rekreācijas vadītājs Kristaps Didže.

tervete vetra copy

Šodien pieredzētā lielgraudu krusa un vētra izraisījusi ievērojamus postījumus daudzviet Dobeles novadā.

Papildu informācija:

AS “Latvijas valsts meži” Komunikācijas daļas vadītājs

Tomass Kotovičs, tālr. 29408866