12 • 09 • 2022

Pasaules talkas ietvaros taps trīs Laimes koku parki

Mudinot Latvijas iedzīvotājus domāt un rūpēties par apkārtējo vidi un tīriem mežiem, 17. septembrī, kad Latvijā notiek Pasaules talka, norisināsies koku sēšanas un stādīšanas akcija “Laimes koki”. Šogad tiks veidoti trīs Laimes koku parki – Smiltenes novada Trapenē, Rēzeknes novada Viļānos un Krāslavā.

Akcijas “Laimes koki” mērķis ir veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu, stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu, kā arī veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.

„Latvijas valsts meži” vides izglītības vadītāja Līga Abizāre: „Esam gandarīti, ka jau trešo gadu pēc kārtas varam sniegt arī savu atbalstu Laimes koku parku veidošanā. Koki un meži ir mūsu valsts vērtības, tāpēc priecājamies, ka pašvaldības rūpējas par to, lai Latvija būtu zaļa. Ik katrs iestādītais koks ir vērtība, kas padara mūsu vidi veselāku. Tāpēc priecājamies, ka mums Latvijā ir tradīcijas, kurās iedzīvotāji ir aicināt iestādīt koku, lai ilgtermiņā parūpētos par cilvēku labsajūtu!”

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme uzsver: “Ir patiess prieks, ka Laimes koku sēšanas un stādīšanas akcija, kā arī parku veidošana Latvijā ir kļuvusi par nozīmīgu tradīciju. Neatkarīgi no tā, vai runājam par kādu mazāk apdzīvotu vietu vai pilsētu, ikvienam ir svarīgi, lai netālu no mājām būtu pieejama zaļā zona, kurā izjust dabas skaistumu un mieru. Tāpēc aicinu katru, savas mājas pagalmā vai pašvaldības koordinētā vietā, arī šogad, 17. septembrī, pievienoties akcijai - iesēt vai iestādīt savu laimes un spēka koku, lai kopā svinēt un darītu Latviju zaļu!”

Kopš 2020. gada Pasaules talkas ietvaros Latvijā tiek veidoti Laimes koku parki, ar mērķi labiekārtot un apzaļumot apdzīvotās teritorijas, radīt cilvēkiem vietu koku stādīšanai, kā arī sniegt ieguldījumu Latvijas un pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Pirmais Laimes koku parks 2020. gadā tapa Valdemārpilī, pērn tāds tika izveidots Jelgavā.

Pieteikt savu koku stādīšanu iespējams Laimes koku kartē: https://talkas.lv/laimes-koki/