13 • 06 • 2022

Karjers nav peldvieta

peldeties aizliegts

Līdz ar vasaras un siltā laika iestāšanos, peldēt gribētāju un atpūtnieku vēlme pēc veldzes ūdenī pieaug, tomēr AS “Latvijas valsts meži” (LVM) atgādina, ka peldēties vai atpūsties derīgo izrakteņu vietās jeb karjeros ir īpaši bīstami un to darīt ir aizliegts. Visdrošāk to darīt ir oficiālajās peldvietās.

“Derīgo izrakteņu ieguves vietas ūdens priekiem ir īpaši bīstamas un tajās ir stingri aizliegts peldēties. Ūdenstilpnes karjera teritorijās tiek veidotas derīgo izrakteņu ieguves procesā, kā rezultātā tās veidojas neregulāras formas un izmēra, ar mainīgu dziļumu ar  īpaši stāviem, teju vertikāliem krastiem, kas var iegrūt,” skaidro "LVM Zemes dzīles" ražošanas vadītājs Kārlis Volfs.

Kā atpazīt karjera teritorijas

Visas LVM aktīvās derīgo izrakteņu ieguves vietas ir aprīkotas ar slēdzamiem vārtiem, lai ierobežotu iekļūšanu teritorijā. Ja vārti ir atstāti vaļā, konkrētajā atradnē notiek derīgo izrakteņu ieguve. Tāpat šādās vietās ir uzstādītas informatīvās zīmes, kurās norādīts atradnes nosaukums, kontaktinformācija, kā arī dažādi brīdinājumi par drošības pasākumiem un informācija par ierobežojumiem. Ražošanas vadītājs Kārlis Volfs norāda, ka noteikumi ir izstrādāti, lai nodrošinātu drošību, tāpēc tie jāievēro.

diiv zime

Pilnvērtīgai un drošai atpūtai ģimenes un draugu lokā ikviens aicināts izvēlēties kādu no LVM apsaimniekotajām atpūtas un makšķerēšanas vietām visā Latvijā. Vairāk informācijas mājaslapā www.mammadaba.lv.

Lai baudītu ūdens priekus, būtiski ievērot dažas pamatlietas:

  1. būtiskākā – peldētprasme vai glābšanas vestes izmantošana,
  2. izvēlēties drošu peldvietu, kas nav aizaugusi, kur krasts ir lēzens, ar cietu pamatu un ūdens ir stāvošs,
  3. nepeldēties stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā,
  4. peldēties vismaz +18 grādu siltā ūdenī,
  5. ūdenī iet lēnām, nelēkt,
  6. nepeldēties vienam,
  7. pie pirmām noguruma pazīmēm atpūsties krastā,
  8. nenovērst uzmanību no bērniem, kuri peld,
  9. nepeldēt alkohola reibumā.

Lasīt vairāk: