13 • 05 • 2022

AS “Latvijas valsts meži” veic meža autoceļu atputekļošanu

ainava

Iestājoties siltākam laikam, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) intensīvi uzsāk meža autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus. Viens no šādiem darbu veidiem ir ceļu segas atputekļošana. Tās mērķis ir novērst seguma putēšanu sausā laikā. Darbu izpildes laikā ar specializētu tehniku ceļa segā tiek iestrādāts pretputekļu reaģents – kalcija hlorīds (CaCl2).

“Latvijā šobrīd kā atputekļošanas līdzekli visbiežāk izmanto kalcija hlorīdu. Vielas higroskopiskuma dēļ tas piesaista mitrumu no gaisa. Nepieciešamajam minimālajam gaisa mitrumam, lai notiktu putekļu frakcijas piesaistīšanās, ir jābūt vismaz 30 %,” skaidro LVM meža infrastruktūras plānošanas vadītājs Jānis Buņķis.

cels

Zemgales reģiona Tērvetes iecirknī atputekļošanas darbi veikti divos meža autoceļos – Indrānu trase un Gulbju ūdenskrātuves ceļš. 27. un 28. maijā blakus Indrānu trasei norisināsies lielākais meža nozares pasākums “Latvijas Meža dienas” un veiktie ceļa segas atputekļošanas darbi uzlabos pasākuma apmeklētāju pārvietošanos. Savukārt seguma atputekļošana Gulbju ūdenskrātuves ceļā un tam blakus esošā dabas parka glempinga teritorijā ļaus tūristiem vēl ērtāk un patīkamāk baudīt atpūtu dabā.

fotomanlv latvijas meza dienas 197

Lasīt vairāk: