31 • 03 • 2021

Zināmi “LVM Bioekonomikas skola” stipendiju ieguvēji

bioekonomikas jaunuma zinas banneris

Ir noslēdzies AS “Latvijas valsts meži” (LVM) organizētais stipendiju konkurss “LVM Bioekonomikas skola” un zināmi jaunieši, kuri sīvā konkurencē nopelnījuši stipendijas. Jau piekto gadu trīs kārtās jaunieši iepazina, pētīja dabā un risināja jautājumus, kas skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Šī gada tēma bija koksnes biorafinēšana, un dažādos uzdevumos trīs kārtās jauniešiem bija jāsniedz savs redzējums par to, kas ir koksnes biorafinēšana un kāda ir tās nozīme bioekonomikā.

Kopumā šogad “LVM Bioekonomikas skola” stipendiju konkursā piedalījās vairāk nekā 100 jaunieši no visas Latvijas. 47 vidusskolēni pārvarēja pirmās divas konkursa kārtas un trešajā bija aicināti veidot minūtes garu video vēstījumu saviem vienaudžiem ANO Starptautiskajā meža dienā, kas ik gadu tiek atzīmēta 21. martā. Video tēma bija “Koksnes biorafinēšana”, un vēstījumā bija jāatklāj koksnes produktu loma klimata pārmaiņu mazināšanā un inovāciju radīšanā. Visi trešās kārtas video tika reģistrēti LVM Facebook lapā, un ikviens varēja nodot savu balsi par sev tīkamāko video vēstījumu. Gala rezultātu noteica organizatoru žūrijas vērtējums un publiskais balsojums.

“LVM BIOEKONOMIKAS SKOLA” 2021. GADA STIPENDIJU IEGUVĒJI:

1. vieta un 700 eiro stipendija no LVM: Roberts Pičukans, Talsu valsts ģimnāzija

2. vieta un 500 eiro stipendija no LVM: Līva Liāna Liepiņa, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

3. vieta un 300 eiro stipendija no LVM: Rūta Balode, Ozolnieku vidusskola

  ATZINĪBU SAŅEM:

  • 250 eiro stipendija no SIA “Rīgas meži”: Elīna Sondore, Rīgas 64. vidusskola
  • 250 eiro stipendija no SIA “Rīgas meži”: Daniela Alise Smelte, RTU Inženierzinātņu vidusskola
  • 250 eiro stipendija no AS “Latvijas Finieris”: Tīna Deina Kukurīte, Cēsu Valsts ģimnāzija
  • 250 eiro stipendija no biedrības “Zaļās mājas”: Ance Salmane, Balvu Valsts ģimnāzija

  Visi 2021. gada finālistu video vēstījumi skatāmi LVM Facebook lapas video atskaņošanas sarakstā.

  Stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola” ar mērķi izglītot jauniešus par inovatīvo bioekonomikas jomu rīko LVM sadarbībā ar biedrību “Zaļās mājas”, AS "Latvijas Finieris", SIA "Rīgas meži" un Valsts izglītības satura centru. Vairāk informācijas: www.lvm.lv/bioekonomika

  Lasīt vairāk: