29 • 03 • 2021

Lapsas nolūko meža autoceļu savai mājvietai

stirninu dambis cela alas 1 25.03.2021

Apsekojot meža autoceļus, netālu no Dundagas AS "Latvijas valsts meži" (LVM) darbiniekam atklājās neierasts skats. Tika konstatēts, ka meža ceļa “Stirniņu dambis” uzbērumā lapsas sākušas rakt alas.

Lai arī uz ceļa notiek gana intensīva transporta kustība, tas nav traucējis meža dzīvnieku darbošanos. Iemesls šādai neparastai lapsu rīcībai varētu būt skaidrojams ar māla gruntīm, kas raksturīgas minētajam apvidum. Tāpēc, visticamāk, vilinājums alu veidot smilts slānī ir bijis pārāk kārdinošs.

stirninu dambis cela alas 2 25.03.2021

“Lapsas alas rok uzkalniņos un nogāzēs, kur ir smilšainas augsnes, jo tajās ir vieglāk rakt. Ja meža ceļu apkārtnē ir māls, tad ceļa nomale lapsu alām ir laba vieta. Turklāt lapsas pierod pie transporta un cilvēka klātbūtnes, tāpēc arī šoreiz intensīvā transporta kustība viņas nav traucējusi, ” skaidro LVM Rekreācija un medības direktors Egils Ozols.

Līdz šim līdzīgus bojājumus meža ceļiem nodarīja bebri. Iestājoties atkusnim, sasalusī grants kārta iebrūk, tāpēc savlaicīgi jāveic ceļa remonts un jānodrošina satiksmes drošība.

Lasīt vairāk: