12 • 12 • 2020

Atklāta jauna atpūtas vieta Vecumniekos – Zvirgzdes Baltā kāpa

img 1550

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Vidusdaugavas reģiona Vecumnieku novadā šoruden atklāta jauna tūrisma vieta – Zvirgzdes Baltā kāpa, ko novērtēs aktīvi dabā gājēji un ainaviskas atpūtas cienītāji. Vietas sakārtošanā ar attīstības plānošanā piedalījās LVM, pašvaldību, tūrisma centru un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

Jaunā atpūtas vieta atrodas vienā no augstākajām iekšzemes kāpām Latvijā, tāpēc šai teritorijai ir gan ģeomorfoloģiska, gan ainaviska vērtība.

20201124 135711

Saimnieciskā meža teritorijā ir izveidota skatu platforma, kas ļauj vērot ainavu virs koku galotnēm un iekārtota atpūtas vieta ar informatīvu stendu un aprakstu par Zvirgzdes Balto kāpu. Atpūtas vietā labi redzamas koksnes izmantošanas priekšrocības – visas būves ir no koka, nojumes jumts veido dakstiņu motīvu, ir koka soli un galds. Atpūtas vieta pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Apkārtējai saimniecisko mežu teritorijai sadarbībā ar Vecumnieku novadu, Vecumnieka novada tūrisma centru, biedrību “Zemgales Mantojums” apspriests un saskaņots teritorijas apsaimniekošanas plāns, kas ietver gan mežsaimniecisko, gan tūrisma vietas uzturēšanas darbību aprakstu.

img 1601

“Aicinām apmeklēt labiekārtoto vietu, kā arī saudzēt Zvirgzdes kāpu masīvu un nepārvietoties ar motorizētiem transporta līdzekļiem teritorijās ārpus ceļiem, kas atstāj nelabvēlīgu ietekmi uz kāpām un meža vidi, kā arī ir pretrunā ar likumdošanas normatīvajiem aktiem,” skaidro LVM Vidusdaugavas reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Belickis.

Sadarbībā ar zinātniekiem un ģeologiem top apraksts par kāpas izcelsmi un veidošanos, tiek izstrādāts arī ilustratīvs materiāls. Šo stāstu stendā papildinās informācija par teritorijai raksturīgajiem kokiem – priedi un kadiķi, un apkaimē mītošo īpašo putnu – medni.

img 1600

Plānojot brīvdienu pārgājienus, LVM aicina izvēlēties kādu no vairāk nekā 300 tūrisma vietām Latvijas valsts mežos, kur baudīt dabas burvību un mieru. Iedvesmu jauniem piedzīvojumiem var meklēt, izmantojot LVM GEO mobilo lietotni un https://www.lvmgeo.lv/kartes, kas palīdzēs brīvdienu maršruta plānošanā.