15 • 10 • 2020

LVM klientu centrā Rīgā apskatāma ceļojošā izstāde “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki”

 mg 2815

Starptautiskā augu veselības gada ietvaros Latvijas valsts mežu klientu centrā Rīgā apskatāma Valsts augu aizsardzības dienesta veidotā ceļojošā izstāde “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki”. Izstādē apskatāmas meža entomologa Dr.biol. Agņa Šmita fotogrāfijas, kurās redzami skaisti, bet augiem bīstami kukaiņi tuvplānā, kā arī kolekciju kastes ar kukaiņiem un to radītiem augu bojājumiem.

Klimata pārmaiņas vai cilvēku neapdomīga rīcība var veicināt augiem bīstamo organismu izplatību, un tie var radīt lielus postījumus videi, ekonomiskus zaudējumus lauksaimniecībai un mežsaimniecībai.

 mg 2844

Izstādes mērķis ir aicināt sabiedrību aizdomāties par augu veselības nozīmi un mudināt ikvienu rīkoties tā, lai neradītu draudus augiem Latvijā, piemēram, nevest no ceļojumiem mājās “zaļos suvenīrus” – augus, sēklas, augļus un ziedus, nepasūtīt internetā augus bez fitosanitārā sertifikāta vai augu pases, neiegādāties nepārbaudītus augus vai to sēklas.

Interesenti aicināti apskatīt izstādes “Skaistie un bīstamie augu kaitnieki” darbus līdz 1. novembrim LVM klientu centrā Rīgā, Vaiņodes ielā 1. Izstādes apmeklētājiem pieejama ērta bezmaksas autostāvvieta pagalmā (iebraukšanas žetons nodrošina 1 stundu bezmaksas stāvvietai). Ierodoties uz izstādi, lūgums ievērot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus.