17 • 01 • 2020

Atkārtoti izdemolēta atpūtas vieta pie Nīcgales akmens

nicgales akmens nopostits galds

Ir pagājuši vien pāris mēneši kopš AS “Latvijas valsts meži” (LVM) atpūtas vietas “Nīcgales akmens” atjaunošanas, kad tā atkal piedzīvojusi vandāļu uzbrukumu – ļaundari lapenē izjaukuši koka galdu, daļu baļķu iznesot ārā, daļu – pametot lapenē. Par izdarīto pārkāpumu informēta policija, kura uzsākusi vainīgo noskaidrošanu, lai sauktu tos pie atbildības.

LVM Dienvidlatgales reģiona Meža infrastruktūras un ugunsdzēsības speciālists Edgars Leikuss informē, ka šonedēļ plānots pabeigt galda atjaunošanas darbus, piebilstot: “Tā kā šis nav pirmais vandālisma gadījums, atpūtas vietā pie Nīcgales akmens esam uzstādījuši video kameru un informatīvo zīmi. Ceram, ka šis risinājums mazinās vēlmi postīt, vienlaikus nodrošinot nepieciešamo informāciju atbildīgajiem dienestiem līdzīgās situācijās.”

2019. gada oktobrī tika pabeigta atpūtas vietas pie Nīcgales akmens atjaunošana pēc vandāļu posta darbiem 2018. gada nogalē, kad ietilpīgā koka astoņu stūru nojume, soli un citi koka infrastruktūras elementi tika ļaunprātīgi nodedzināti vai salauzti.

Latvijas lielākais dižakmens – Nīcgales Lielais akmens – ir teikām un leģendām apvīts, tūristu iemīļots apskates objekts Latgalē, Daugavpils novada Nīcgales pagastā. Te visa gada garumā pulcējas interesenti dažādos kultūras un aktīvās atpūtas pasākumos. Līdzās Nīcgales Lielajam akmenim izveidotā LVM atpūtas vieta jau gadu desmitiem ir iecienīta skolēnu grupu un citu apmeklētāju vidū.

LVM attīsta, labiekārto un uztur vairāk nekā 350 sabiedrībai nozīmīgas vietas visā Latvijā – apskates objektus, atpūtas vietas, takas, skatu torņus un parkus, piedāvājot iespēju bez maksas atpūsties valsts mežos ikvienam Latvijas iedzīvotājam un viesim. LVM aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un nepostīt izveidoto infrastruktūru mežā, savukārt, redzot pārkāpumus, informēt policiju un LVM darbiniekus. 

Lasīt vairāk: