23 • 12 • 2019

LVM atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki” saņem Zaļo sertifikātu

img 0010

Videi draudzīgs dzīvesveids un iespēja atpūsties tuvāk dabai, mūsdienās tiek vērtēta arvien augstāk. AS “Latvijas valsts meži” (LVM) atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki”, ko par savu atpūtas galamērķi ik gadu izvēlas daudzas ģimenes ar bērniem un dabas draugi, kuri novērtē Lubānas novada krāšņo dabas ainavu, šogad no Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministra Jura Pūces saņēma Zaļo sertifikātu – īpašu vides kvalitātes zīmi par racionālu un videi draudzīgu saimniekošanu.

“Atpūtas un tūrisma centrs “Ezernieki” ar šo vides kvalitātes zīmi lepojas jau kopš 2011. gada. Esam gandarīti, ka arī šogad esam vieni no 77 Latvijas viesu namiem, kam izdevies iegūt sertifikātu, ievērojot teju deviņdesmit ekspertu komisijas noteiktos kritērijus, kas saistīti, piemēram, ar atkritumu šķirošanu, notekūdeņu novadīšanu videi draudzīgā veidā, kā arī vides pieejamība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un citas prasības. Esam saņēmuši īpašu atzinību par mūsdienu prasībām atbilstošu apkures sistēmu, ekoloģisku tīrīšanas līdzekļu izmantošanu un vienreizējo trauku lietošanu. Šāds sertifikāts ir augstas klientu apkalpošanas kultūras sastāvdaļa, kas sevī ietver videi draudzīgu un ilgtspējīgu apsaimniekošanu,” skaidro “LVM Rekreācija un medības” direktors Egils Ozols.

images lvm jaunumi 020 jpg 1519551700 fit 1024 768

Atpūtas un tūrisma centrā “Ezernieki” iekārtota apgaismota vieta telšu pilsētiņai, futbola, basketbola un volejbola laukumi, kā arī peldvietas. Aktīvās atpūtas cienītāji var rīkot sporta spēles un iesaistīties citās aktivitātēs svaigā gaisā. Bet aukstajos ziemas vakaros – allaž iespēja sasildīties, baudot pirts priekus.

Zaļais sertifikāts ir nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu eko-sertifikācijas jeb vides kvalitātes zīme, ko 1999. gadā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu iniciēja un 2001. gadā ar ES LIFE programmas atbalstu sāka ieviest Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”. Šo sertifikātu tūrisma saimniecībām piešķir vides ekspertu komisija. Sertifikāts norāda, ka tiek saimniekots, saudzējot apkārtējo vidi, taupot dabas resursus, saglabājot ainavas un bioloģisko daudzveidību, un ievērojot vietējās tradīcijas. 

Uz tikšanos zaļajos “Ezerniekos”!