27 • 09 • 2019

Meža autoceļa būvniecību Austrumvidzemē uzrauga lācis

lacis

Nereti, veicot meža apsaimniekošanas un infrastruktūras labiekārtošanas darbus, darbiniekiem mežā jāsastopas ar negaidītiem pārbaudījumiem. Piemēram, Valkas novadā jaunā AS “Latvijas valsts meži” (LVM) autoceļa “Tere ceļš” būvniecības darbu gaitu un kvalitāti regulāri uzrauga lācis.

Vēl pirms ceļa būvniecības darbu uzsākšanas, atbildīgais būvdarbu vadītājs objektā bija novērojis apskādētu koku ar tikai lācim raksturīgām nagu atstātām zīmēm.

lacis stabs

“Jau no darbu uzsākšanas brīža lācis regulāri iegriežas objektā, apsekot un sabotēt būvdarbus: tiek nevis izgāzti, bet gan izrakti koka mietiņi, izgāztas uzstādītās ceļa zīmes, turklāt lācis nesmādē iespēju arī vienkārši šļūkt pa izveidoto dzirdinātavas nogāzi iekšā baseinā. Kamēr objektā bija izbūvēts smilts salturīgais slānis, lāča atstātās pēdas, kas uzskatāmi apstiprina viņa viesošanos, bija ļoti viegli pamanāmas,” stāsta LVM Austrumvidzemes reģiona meža infrastruktūras speciālists Jānis Mālkalns.

Pašu vainīgo neviens no darbiniekiem mežā nav manījis, bet spriežot pēc atstātajām pēdām uz svaigi veidotās nogāzes (virs 2 metriem), lācis augumā nav liels, jo būtiska skāde nogāzei nav nodarīta, kad lācis rāpelējies pa to augšā un lejā.

Meža autoceļa būvniecību veic vietējais uzņēmums SIA “Valkas meliorācija”.