09 • 05 • 2019

Āraišu ezerpilī atklāts LVM informatīvs stends

 img 6959

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar Amatas novada pašvaldību maijā atklāja LVM informācijas stendu – koksnes kubikmetru, kurš glabā tonnu ogļskābās gāzes, ko koks augot ir savācis no atmosfēras.

“Ņemot vērā pasaulē arvien pieaugošās bažas par klimata pārmaiņām un globālo sasilšanu, koksne ir laba atbilde šīm problēmām. Stādot mežu, kopjot to un pēc tam ikdienā izmantojot koksnes ražojumus, ikviens var mazināt klimata pārmaiņas,” skaidro LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

LVM un Amatas novada pašvaldība ir noslēgusi memorandu par sadarbību Āraišu arheoloģiskā parka vēsturiskās ekspozīcijas attīstīšanā, kas veicinās sabiedrībā izpratni par koksni kā atjaunojamu un vietējās izcelsmes materiālu un koksnes izmantošanas vēsturi Latvijā un Ziemeļaustrumeiropā.

Šīs sadarbības ietvaros jau ir atjaunota Āraišu ezerpils ekspozīcija, kā arī turpmāk tiks veidoti bērnu un jauniešu izglītības projekti.

img 6950

“Pārmaiņas, ko parks piedzīvojis pēdējos gados, liecina, ka te saimnieko atbildīgi un zinoši cilvēki. LVM ir prieks, ka varam atbalstīt Āraišu arheoloģiskā parka attīstību, novērtējot šīs vietas nozīmīgumu ne vien novada, bet arī Latvijas mērogā," teic Tomass Kotovičs.

Āraišu ezerpils ir vienīgā 9.–10. gadsimta nocietinātas dzīvesvietas rekonstrukcija Eiropā. Parks izceļas ar unikāliem arheoloģiskiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālā vidē un Vidzemei raksturīgo, labi saglabājušos kultūrvēsturisko ainavu, kas pozitīvi kontrastē ar mūsdienu straujo dzīves vidi.