22 • 05 • 2019

Lietus nemazina augsto ugunsbīstamību mežos

image3

Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijā atgriezās karstums, līdz ar to pieauga arī sausums un ugunsbīstamība mežos. Neskatoties uz šīs nedēļas lietusgāzēm atsevišķos reģionos, uguns draudi arvien saglabājas, tāpēc AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina izvairīties no jebkādas atklātas liesmas veidošanas mežā vai tiešā tā tuvumā.

uguns karte1

Lielākie meža ugunsgrēki aizvadītajā nedēļā izcēlās LVM Dienvidlatgales un Zemgales reģionos. 19. maijā Zemgales reģionā mežs dega divās vietās – pie Olaines un Kandavas. Olaines ugunsgrēkā šogad ir izdegusi lielākā meža platība, pārsniedzot jau 60 ha, bet Kandavā 11 ha.

“Abās vietās dzēšanas darbi turpinās vēl šodien, neskatoties uz lietusgāzēm. Dzēšanas darbus Olainē apgrūtina purvainais apvidus un biezais kūdras slānis, bet Kandavā dzēšanas darbus nevar uzsākt, jo deguma teritorijā sprāgst kara laika munīcija,” skaidro LVM Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde.

Sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku speciālistiem Kandavas mežā noteikta zona, kurai ugunsdzēsēji nedrīkst tuvoties, jo tajā turpina eksplodēt kara laika lādiņi. Degošā meža platība atrodas vietā, kur to no trim pusēm ierobežo ceļi, kas ir dabisks šķērslis liesmu tālākai izplatībai, savukārt ceturtajā pusē atrodas meža stiga, kura ar LVM speciālās tehnikas palīdzību paplašināta. Papildus gar stigu apmēram 20 metru plata josla nolieta ar ūdeni, lai mazinātu tālāku uguns izplatīšanās iespēju.

Video fragmentā fiksēts, kā uzsprāgst kara laika lādiņš (1 min. 41 sek.).

LVM atgādina – esiet ļoti uzmanīgi mežā ar uguni! Atcerieties, ka šajā ugunsnedrošajā laika posmā mežos ir aizliegts kurt ugunskurus ārpus speciāli tam ierīkotām vietām, nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu ārpus ceļiem, jo katrs nomests sērkociņš, kūpošs izsmēķis vai motora dzirkstele var būt cēlonis lielai nelaime!

Uzturoties mežos un purvos aizliegts:

  • nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus,
  • kurināt ugunskurus (izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas),
  • atstāt ugunskurus bez uzraudzības,
  • dedzināt atkritumus,
  • braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem,
  • veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Līdz šī gada 21. maijam Valsts meža dienests reģistrējis 598 meža ugunsgrēkus, kuru kopējā platība ir 455 hektāri, tostarp 162 hektāri jaunaudžu.

Lasīt vairāk: