04 • 03 • 2019

Noskaidroti LVM Meža olimpiādes 2019 finālisti!

olimpiade

Ik gadu AS “Latvijas valsts meži” aicina 7.–9. klašu skolēnus piedalīties āra mācību spēļu ideju konkursā “LVM Meža olimpiāde”. Pēc tam, kad žūrija jau bija izvirzījusi 5 fināla komandas, tika dota iespēja atlikušajām piecām komandām tikt noteiktām no skolēnu un atbalstītāju vidus, kuri mēneša garumā varēja izteikt savas domas Fecebook un Youtube kontos, lai no 15 pusfinālā iekļuvušajām komandām, izvirzītu tās piecas, kuras pievienosies 24. maijā Tērvetē "Latvijas meža dienas" ietvaros notiekošajā "LVM meža olimpiādes" finālā.

Finālā sacentīsies:

 • Ventspils 4. vidusskolas komanda "Meža glābēji"
 • Nīkrāces pamatskolas komanda "Vecie zābaciņi"
 • Carnikavas pamatskolas komanda
 • Siguldas 1. pamatskolas komanda "Lēksim kokos!"
 • Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda "Lauztās priedes"
 • 223 balsis saņēmusī Irlavas pamatskolas komanda "Meža skudras"
 • 188 balsis saņēmusī Aizupes pamatskolas komanda "Aizupieši"
 • 140 balsis saņēmusī Rūjienas vidusskolas komanda "Stars"
 • 128 balsis saņēmusī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda "Lapsas"
 • 86 balsis saņēmusī Ventspils Pārventas pamatskolas komanda "Jautrie meža rūķi"
 •  

  LVM Meža olimpiāde ir radošs un veselīgs āra mācību spēļu ideju konkurss 7. – 9. klašu komandām ar orientēšanās finālsacensībām un galveno balvu čempionu komandai – ārzemju dabas ekspedīciju no AS "Latvijas valsts meži". Pēdējā posma laikā tiks pārbaudītas ne tikai viņu zināšanas par mežu un meža nozari, bet arī spēja savstarpēji sadarboties un strādāt komandā.

  Žūrija finālam izvirzījusi šādas komandas:

  Ventspils 4. vidusskolas komandu “Meža glābēji”

   

  Nīkrāces pamatskolas komandu “Vecie zābaciņi”

   

  Carnikavas pamatskolas komandu

   

  Siguldas 1. pamatskolas komandu “Lēksim kokos!”

   

  Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komandu “Lauztās priedes”

  Konkursā “LVM Meža olimpiāde” iesniegtos darbus vērtēja kompetenta žūrija, kuru veidoja pārstāji Valsts izglītības satura centra, LR Zemkopības ministrijas, AS “Latvijas valsts meži”, LVMI “Silava”, biedrības “Zaļās mājas” un AS “Latvijas Finieris”.

  Valsts izglītības satura centra pārstāve Inese Liepiņa pauda gandarījumu, ka dalība konkursā veicina kompetenču pieejas iedzīvināšanu skolās. Atzinību šī gada iesniegto darbu autoriem izteica arī LR Zemkopības Ministrijas pārstāve Māra Mīkule: “Prieks par to, ka skolēnu darbaspējas un radošums ar katru gadu aug!”

  Konkursa “LVM Meža olimpiāde” darbus vērtētāja Dagnija Lazdiņa no LVMI “Silava”, kura neslēpa prieku par skolām, kas konkursā piedalās jau ilgstoši un ir kvalitatīvi pārstāvētas arī šogad. AS “Latvijas Finieris” pārstāvis Pauls Beķeris, savukārt, novērtēja iesniegto darbu daudzveidību – vērtēt ir bijis ļoti interesanti, atbildīgi un grūti, jo vairums darbu ir bijuši ļoti labi.

  meza olimpiade

  LVM Meža olimpiādes mērķi ir popularizēt Latvijas skolās radošu un veselīgu mācīšanos ārpus telpām – dabā, kā arī veicināt jauniešu izpratni par Latvijas lielāko atjaunojamo resursu mežu. Olimpiādi organizē LVM sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru starptautiskās vides izglītības programmas "Izzini mežu" (Learning about Forests) ietvaros.

  Konkursa sadarbības partneri – AS “Latvijas Finieris”, taku skrējienu seriāls “Stirnu buks”, Latvijas orientēšanās federācija, biedrība “Zaļās mājas”, Zemkopības ministrijas Meža departaments, Valsts izglītības satura centrs, LVMI “Silava”.