Oktobra sākumā tika paziņoti "Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2025" nomināciju "Telpa", "Process" un "Personība" balvas ieguvēji. Starp žūrijas laureātiem nominācijā “Telpa” tika izvirzīts arī Latvijas valsts mežu arborētums Kalsnavā, novērtējot arborētuma ārtelpas labiekārtošanas darbu rezultātu.
LVM arborētuma Kalsnavā vadītāja Liene Opincāne skaidro:
“Esam lepni, ka LVM arborētums kļuvis par Nacionālās žūrijas laureātiem. Arborētums turpina būt par nozīmīgu estētikas un sociālās vides saskarsmes vietu, nacionālas un vietējas nozīmes kultūrvides stiprinātāju. Starp arborētuma kokaugu rindām satiekas zinātne, kultūra, daba un cilvēks."
Turpinot arborētuma ārtelpas labiekārtošanu, 2020. gadā dārza attīstības koncepciju izstrādāja SIA “Labie Koki”, akcentējot dabas daudzveidību un ilgtspējīgu apsaimniekošanu. Ainavu arhitektūras nozares speciālisti piecu gadu laikā aktīvi piedalījās dažādos arborētuma attīstības projektos, veicot ainaviskās izvērtēšanas un plānošanas darbus, lai saglabātu un uzlabotu teritorijas vizuālās un ekoloģiskās vērtības.
Latvijas Ainavu arhitektūras balvas nominācijā “Ārtelpa” bija saņemti vairāk nekā 40 pieteikumi, no kuriem dižbalvu ieguva Uzvaras parka revitalizācija Rīgā.
Latvijas Ainavu arhitektūras balvu jau trešo gadu organizēja Latvijas Ainavu arhitektu asociācija (LAAA). Šogad galvenā uzmanība tika pievērsta kvalitatīvas ārtelpas nozīmei sabiedrībā. Pieteikumus konkursam vērtēja starptautiska un nacionāla mēroga žūrija no dažādām nozarēm.