10 • 04 • 2024

Piešķirtas stipendijas konkursa "LVM Bioekonomikas skola" dalībniekiem

dsc08341

Jau septīto gadu AS “Latvijas valsts meži” (LVM) stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola” noskaidroti labākie video vēstījumu autori, kuri ieguvuši stipendijas. Tie šogad ir jaunieši, kuri radījuši kvalitatīvus video vēstījumus saviem vienaudžiem par koksni kā ilgtspējīgu materiālu.

Konkursa trīs kārtās dalībnieki izzināja jautājumus par inovatīvo bioekonomikas jomu un tās nozīmi ilgtspējīgas nākotnes veidošanā.

“Radoši un gudri – tādi ir mūsdienu jaunieši, ko pierāda veidotie videovēstījumi konkursam “LVM Bioekonomikas skola”. Vidusskolēni iedvesmojušies gan no satiktajiem nozares ekspertiem mežā un Latvijas valsts koksnes ķīmijas institūtā, gan arī papildus pētījuši bioekonomikas jomu,” stāsta LVM vides izglītības vadītāja Līga Abizāre.

Kopumā piešķirtas 10 stipendijas  - 700, 500, 300 un 100 eiro apjomā. Stipendiju saņēmējus noteica žūrija no LVM, Valsts izglītības satura centra, AS "Latvijas Finieris", biedrības "Zaļās mājas", asociācijas "Latvijas koks", kā arī Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta. Papildus ir piešķirta specbalva par labāko komunikāciju sociālajos tīklos.

Konkursa rīkotāji pateicas visiem jauniešiem, kuri piedalījās konkursā, un sveic

“LVM Bioekonomikas skola 2024” laureātus:

1. vieta – Katrīna Sapnova, 700 eur no AS “Latvijas valsts meži”. 

2. vieta – Anastasija Fortele, 500 eur no AS “Latvijas Finieris”

3. vieta – Elizabete Bruka, 300 eur no biedrības “Zaļās mājas”

Specbalva no LVM – apmaksātu autobusu visai klasei (līdz 40 cilvēkiem) uz Latvijas Meža dienām Tērvetē 24. vai 25. maijā – par labāko komunikāciju sociālajos tīklos saņem Līva Rozniece.

“LVM Bioekonomikas skola 2024” atzinība:

  • Adrians Hofmanis – 100 eur no AS “Latvijas valsts meži”
  • Evelīna Augustauska – 100 eur no AS “Latvijas valsts meži”
  • Undīne Marija Voino – 100 eur no AS “Latvijas valsts meži”
  • Matvejs Berkovičs – 100 eur no AS “Latvijas valsts meži”
  • Elizabete Ābelīte – 100 eur no AS “Latvijas valsts meži”
  • Estere Stokmane - 100 eur no “Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai”
  • Evelīna Liepa – 100 eur no asociācijas “Latvijas koks”

Visi “LVM Bioekonomikas skola” dalībnieku video apskatāmi LVM Facebook lapā.

LVM īsteno izglītību ilgtspējīgai attīstībai kopā ar Valsts izglītības satura centru un Eiropas Meža pedagoģijas apvienību ar mērķi veicināt Latvijas skolās lietpratīgu kompetenču izglītību par mežu. Katru gadu LVM programmās piedalās ap 20 000 bērnu un jauniešu. 

Lasīt vairāk: