20 • 09 • 2023

Ļaunprātīgi infrastruktūras objektu bojājumi uz meža autoceļiem mazina satiksmes drošību

nozagta celazime 13.09.2023 copy

Būvējot un pastāvīgi uzturot meža autoceļus, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) meža infrastruktūras speciālisti ceļu tīkla apsekošanas laikā ne tikai uzrauga ceļu stāvokli, bet arī konstatē dažādus pārkāpumus. Pēdējā mēneša laikā Birzgales pagastā atklāts, ka trijās vietās ļaunprātīgi nozāģētas trīs ceļa zīmes “Dodiet ceļu”.

Uz meža autoceļa “Jaunās muižas ceļš” nozāģētas divas ceļa zīmes: viena, kas atradusies 150 m attālumā no meža ceļa pieslēgumam valsts nozīmes autoceļam V955, un otra, kas atradusies pašā pieslēguma vietā pie valsts autoceļa. Tāpat ceļa zīme “Dodiet ceļu” nebija atrodama arī  netālu esošajā LVM “Bullēnu ceļš” pieslēguma vietā pie valsts nozīmes autoceļa V955.

Pēc LVM GEO datu bāzē reģistrētās informācijas, visas pazudušās ceļa zīmes bijušas ar metāla stabiem. Par šo faktu LVM meža infrastruktūras speciālists Artis Zvejnieks ir sastādījis meža autoceļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpuma aktu. Šajā gadījumā pārkāpuma izdarītājs nav zināms.

Meža autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros ir ieplānota jaunu ceļa zīmju uzstādīšana, izmantojot ceļazīmes uz koka stabiem.

barjeras

Ik gadu LVM investē līdzekļus satiksmes drošības nodrošināšanai uz meža autoceļiem. Autotransporta kustības regulēšanai tiek uzstādītas ceļa zīmes, bet bīstamās vietās – atvairbarjeras un signālbarjeras.

Apsekojot meža autoceļu “Vidusstiga” Misas iecirknī, LVM meža infrastruktūras speciālisti konstatēja, ka bojāta atvairbarjera pie ūdens ņemšanas vietas: ar motorzāģi izzāģēti barjeras horizontālo koka detaļu posmi. Šāds nodarījums ievērojami samazina autotransporta kustības drošību.

barjeras labots

Pēc pārkāpuma konstatēšanas, atvairbarjera iespējami īsā laikā tika atjaunota, nomainot bojātās detaļas.

Lasīt vairāk: