07 • 09 • 2023

Fotoreportāža: LVM un “Latvijas Finieris” meža izziņas pasākumā pulcē Latgales reģiona skolēnus

Rēzeknes novada Verēmu pagasta Sarkaņkalnā 7. septembrī notiek AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un AS “Latvijas Finieris” organizētais meža izziņas pasākums “Zaļā klase 2023”. Tas ir izglītojošs piedzīvojums dabā, kura laikā Latgales reģiona pamatskolas vecuma bērni vienas dienas garumā uzzina vairāk par ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu, kokapstrādes nozari Latvijā un par mācību un karjeras iespējām meža nozarē.

““Zaļā klase” vienmēr pulcē ne vien kuplu dalībnieku, bet arī organizatoru un sadarbības partneru pulku, tāpēc priecājamies, ka varam būt starp tiem. Arī šoreiz palīdzam vietējo skolu audzēkņiem izzināt mežu no sēklas līdz stādam. Četru pieturu ietvaros ikvienam dalībniekam ir iespēja iepazīt dažādas koku sugas un to neparasto pielietojumu ikdienā, kā arī pašu spēkiem iestādīt meža stādus un, protams, satikt tīro mežu aizstāvi Cūkmenu, kurš atgādinās par mēslošanas sekām,” stāsta LVM komunikācijas speciāliste Renāte Ribaka.

img 3170

AS “Latvijas Finiera” veidotā izglītojošā programma “Zaļā klase 2023” tika uzsākta pirms vairāk nekā 10 gadiem. Pirmais “Zaļās klases” pasākums notika Baltijas jūras krastā Abragciemā, kur skolēni pilnveidoja savas zināšanas un izpratni par Latvijas mežiem un ūdeņiem. Meža izziņas pasākums Sarkaņkalnā Latgales reģiona skolēniem notiek kopš 2019. gada.

"Latgales reģionālās televīzijas" sagatavotais pasākuma atskats: