10 • 08 • 2023

LVM dabas parks Tērvetē pēc vētras seku likvidēšanas tiks atvērts apmeklētājiem

img 9150 edited

Pēc 7. augustā piedzīvotās spēcīgās vētras, kas skāra arī Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē, veikta pirmējā postījumu apmēra apzināšana, kā arī turpinās seku novēršanas darbi, lai parks drīz atkal būtu pieejams apmeklētājiem. 

Līdz 9. augustam no gāztajiem kokiem atbrīvotas LVM dabas parka Tērvetē galveno ceļu braucamās daļas. Pašreizējās aplēses liecina, ka vētra parka teritorijā sagāzusi ap 3000 līdz 4000 koku. Tā kā daļa koku ir aizlauzti vai iespīlēti starp citiem kokiem, to drošai izvākšanai nepieciešams piesaistīt arī atbilstošu mežizstrādes tehniku. Šobrīd parka teritorijā atrasties ir bīstami, un apmeklētājiem parks tiks atvērts pēc nogāzto koku izvākšanas un sakopšanas darbu pabeigšanas. Paredzams, ka seku likvidēšanas darbi varētu aizņemt vismaz divas nedēļas.

“Apsekojot teritoriju, esam konstatējuši, ka lielākie vētras postījumi ir kritušie koki, jo infrastruktūras bojājumi kopumā nav būtiski. No ēkām nedaudz bojāts jumts Informācijas centram un inventāra nomas ēkai. Tāpat jumts un arī margas bojātas gājēju tiltam pār ceļu, taču visas šīs būves ir ekspluatācijai drošas. Apmeklētāju iecienītā rūķu pilsēta “Čiekure” stihiju pārcietusi bez bojājumiem un arī mazajiem koka namiņiem un skulptūrām Rūķu ciemā būtiski bojājumi nav konstatēti. Visvairāk cietusi teritorija, kur izvietoti sadarbības partneru objekti – Tērvetes Tarzāna un Tīklu parks. Esošajā vietā šos izklaides pakalpojumus vairs nevarēs nodrošināt, būs jādomā par potenciālu pārcelšanu uz citu vietu vai par kādu citu risinājumu,” situāciju LVM dabas parkā Tērvetē raksturo LVM Rekreācijas vadītājs Kristaps Didže.

Parka teritorijā savākto gāzto un lauzto koksni izmantos dabas parka labiekārtošanai – Tērvetes koktēlniecības darbnīcā gatavos parkam nepieciešamās lapenes, soliņus un citu nepieciešamo tūrisma infrastruktūru.

Lasīt vairāk: