09 • 01 • 2020

Kaltenes kalvu dabas takā norit uzlabošanas darbi

img 20200107 135208

Aizvadītā gada izskaņā AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sāka uzlabošanas darbus dabas takā “Kaltenes kalvas”, ko Kurzemes pusē iecienījuši daudzi dabā gājēji. Plānotie darbi tūrisma objektā tiek veikti, lai uzlabotu dabas takas drošību un pieejamību.

Nokaltušie koki, kas bija kļuvuši bīstami takas apmeklētājiem, jau ir nozāģēti un gandrīz visi ir izvesti, drošības apsvērumu dēļ teritorijā paliks daļa nozāģēto koku. Arī pastaigu laipu konstrukcijas plānots atjaunot, saglabājot to maršrutus.

Kalvenes kalvu dabas takas atjaunošanas un uzlabošanas darbus plānots pabeigt līdz jaunajai tūrisma sezonai, tikmēr apmeklētāji aicināti izvēlēties citu pastaigu maršrutu, jo dabas taka ir slēgta. Iedvesmu jauniem piedzīvojumiem var smelties www.mammadabakarte.lv

img 20200107 134154

Kalvenes kalvu dabas taka pazīstama ar lielajiem akmens krāvumiem, kas tiek dēvēti par kalvām. Šie ir unikāli veidojumi, jo nekur citur Latvijas piekrastē tie nav sastopami. Apsūnojušie, ar mežu apaugušie vaļņveidīgie akmens krāvumi veidojušies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, atkāpjoties Baltijas ledus ezeram.

LVM visā Latvijas teritorijā ir izveidojusi vairāk nekā 350 bezmaksas atpūtas vietas, ik gadu tiek organizēti šo objektu sakopšanas un uzlabošanas darbi.