08 • 01 • 2020

Starptautiskā konferencē “Klimats, nākotne, meži” diskutēs par meža nozares aktualitātēm

32140024

Eiropas meža nozares eksperti, vietējo ministriju pārstāvji, kā arī nozares uzņēmumi no Latvijas, Zviedrijas, Somijas un citām valstīm tiksies starptautiskā konferencē “Klimats, nākotne, meži”, lai diskutētu par meža nozares aktualitātēm. Konference notiks 22. janvārī plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Dabas mājā.

Latvijā, līdzīgi kā Skandināvijas valstīs, meža nozare ir viens no galvenajiem ekonomikas stūrakmeņiem, kas turklāt ļauj nodrošināt valsts ekonomisko attīstību un sabiedrības komfortu videi draudzīgi un ilgtspējīgi.

Novērtējot koksnes kā materiāla pozitīvo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, pasaulē koksne aizvien plašāk tiek izmantota būvniecībā un transporta nozarēs. Turklāt koksne pakāpeniski aizstāj naftas produktus enerģētikas, tekstila, pārtikas un auto ražošanas nozarēs.

Konferenci organizē biedrība “Zaļās mājas”, kuras mērķis ir veicināt ekoloģiski, ekonomiski un sociāli ilgtspējīgas dzīves vides kvalitātes paaugstināšanos, palielinot videi draudzīgu un atjaunojamu resursu izmantošanu sabiedriskajā un privātajā dzīves telpā, tādējādi mazinot globālo piesārņojumu un klimata izmaiņu draudus.

Lasīt vairāk: