02 • 01 • 2020

Vidusskolēni aicināti piedalīties stipendiju konkursā "LVM Bioekonomikas skola"

plakat

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) aicina vidusskolēnus un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus vecumā no 16 līdz 19 gadiem piedalīties LVM Bioekonomikas skolas stipendiju konkursā. Savu redzējumu plakātam par bioekonomiku un šī gada tēmu “Jaunaudze” ikviens interesents aicināts iesniegt konkursa pirmajai kārtai līdz 2020. gada 31. janvārim. Labāko darbu autori jau februārī tiksies Bioekonomikas ekspedīcijā, lai smeltos iedvesmu videovēstījuma sagatavošanai ANO Starptautiskajā Meža dienā.

Rīgas skolu audzēkņiem konkursā ir iespēju iegūt papildu stipendiju no SIA “Rīgas meži”, kas atbalsta Rīgas skolu iesaisti vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Papildu stipendijas nodrošina arī AS “Latvijas finieris” un biedrība “Zaļās mājas”.  Kopējais stipendiju fonds – 2500 eiro.

Jau tradicionāli konkurss noritēs trīs kārtās. Konkursa pirmajā kārtā rada plakātu par bioekonomiku saistībā ar tēmu “Jaunaudze”. Pēc plakāta izveides, jauniešiem ir iespēja paplašināt savu redzesloku, dodoties vienas dienas ekspedīcijā 21. februārī uz SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajiem mežiem kopā ar nozares ekspertiem. Uzkrātās zināšanas un jaunie iespaidi noderēs video vēstījuma izveidē ANO Starptautiskajā Meža dienā, kam būs izšķirošana loma stipendijas ieguvē “LVM Bioekonomikas skolā”.

Stipendiju konkurss “LVM Bioekonomikas skola” tiek organizēts jau ceturto gadu sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, biedrību “Zaļās mājas”, SIA “Rīgas meži” un AS “Latvijas Finieris”. Konkursa mērķis ir vairot jauniešu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā. 2019.  gada konkursā stipendijas ieguva jaunieši no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un  Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas.

 1. KĀRTAS DARBU IESNIEGŠANAS ANKETA 

Papildu informācija par konkursu atrodama vietnē www.lvm.lv/bioekonomika