DSC 0750 copy

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un AS "Latvijas Finieris" aicina Latvijas vispārizglītojošo skolu 6. klases apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā! Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā:

  • sapratīs, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē,
  • apzināsies cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veicot praktiskus un radošus uzdevumus,
  • veidos izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

DSC 0794

Ekspedīcijas norise

Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Pasākuma saturs veidots atbilstoši 6. klašu dabaszinību mācību programmai. Minimālais dalībnieku skaits ekspedīcijā 10, maksimālais 40.

Ierodoties pasākuma vietā ar autobusu, skolēnus sagaida LVM darbinieks, kurš skolēnus iepazīstina ar pasākuma norisi un izsniedz nepieciešamo inventāru. Klase dodas mežā kopā ar pavadoni, pārejot no vienas pieturas uz otru. Katrā pieturā vadītājs dod skolēniem praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus tie risina pa pāriem un iegūtos rezultātus fiksē darba lapās. Noslēgumā bērnus gaida pikniks ar ugunskuru, pie kura bērni var cept desas vai ēst ko citu. Kopējais pasākuma ilgums - 3 stundas.

Pasākuma norisi un inventāru bez maksas nodrošina LVM, transportu un uzkodas piknikam mežā nodrošina paši dalībnieki. Pirms došanās uz mežu iesakām klasei apgūt skolā vienu mācību stundu par meža nozīmi -   lejupielādēt pdf dokumentu šeit.  

IMG 20170517 WA0017

2017. GADA SEPTEMBRĪ EKSPEDĪCIJAS NOTIEK LIELĀKO PILSĒTU TUVUMĀ. (skolas tām varēja pieteikties no 21. - 28. augustam.)

12. septembris Alūksne, Gulbene, Smiltene (Velēna)
13. septembris Rēzekne (Zabolotje)
14. septembris Daugavpils (Kalupe)
15. septembris Valmiera, Cēsis (Vijciems)
18. septembris Dobele, Jelgava (Tērvete)
19. septembris Madona, Jēkabpils, Pļaviņas (Kalsnava)
20. septembris Ventspils (Puze)
21. septembris Liepāja (Kalvene)
26. septembris Rīga (Tome)
27. septembris Rīga (Olaine)
28. septembris Rīga (Ropaži)

Pārējo mācību gadu Latvijas valsts mežu ekspedīcijās 6. klasēm ir iespēja doties uz trīs pastāvīgajiem LVM tūrisma objektiem, iepriekš individuāli saskaņojot ekspedīcijas laiku šo objektu informācijas centros:

Papildus informācija – LVM Komunikācijas speciāliste Anda Sproģe, tālr. 26540801. Uz tikšanos mežā!