img 4156 copy copy

Dabisku iespēju 1. - 6. klasēm mācīties no dabas sniedz mammadaba meistarklase, kuras ietvaros skolas tiek aicinātas apgūt mācību stundas ārā - skolas pagalmā un Latvijas valsts mežos. Programmas ietvaros mācību gada laikā klasei kopā ar skolotāju jāpaveic 3 meistardarbi:

meistarklase

  1. ĀRA meistarstunda - lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam vismaz viena no mācību stundām bērniem jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus. Mācību materiāli iedvesmai.
  2. KOKA meistarstiķis - pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni gudri izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido kādas funkcionālas lietas no koksnes vai tās pārstrādes produktiem (papīra, kartona u.tml.). Tie var būt arī jauni putnu būrīši! 
  3. MEŽA meistardiena - doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā. Galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Izvēlieties kādu no LVM ieteiktajām meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās, lai piedzīvotu savu meistardienu. Idejas izglītojošām ekskursijām.

 Nolikums 2021./2022. mācību gadam 

berni lidmasinas 2

Atsauksmes no skolām:

  • "Rīgas lielajām skolām mammadaba meistarklase sniedz iespēju iepazīt un baudīt dabas skaistumu, sajust meža spēku. Tā ir iespēja būt dabā, dzīvot saskaņā ar dabu, rast jaunas idejas, dažādot skolēnu ikdienu un rūpēties par mūsu dabu."
  • "Mana pirmā klase, ar kuru sāku darboties mammadaba meistarklasē, ir jau pabeigusi skolu. Vēl tagad viņi atceras pasākumus mežā, kuros piedalījāmies. Tas nozīmē, ka tie bija atbilstoši vecumam un interesēm. Šobrīd atkal iesaistos mammadaba meistarklasē kopā ar savu 1. klasīti."
  • "mammadaba meistarklases ietvaros izgatavojām divus lielos āra cirkuļus, lai āra apstākļos varētu pilnveidot savas matemātikas prasmes un izmantot dažādu spēļu organizēšanai. Pavasara iespaidā nespējām atturēties, neizgatavojot arī putnu būri, lai to izvietotu pie koka skolas pagalmā, jo līdz šim tā tur nebija."