berni lidmasinas 2

Mammadaba meistarklase ir pastāvīga un vispusīga iespēja 1. līdz 6. klasēm tuvināt mācību procesu dabai. Tā piedāvā apgūt tradicionālos skolas mācību priekšmetus, piemēram, matemātiku, angļu valodu, ārā - skolas pagalmā vai Latvijas valsts mežos. 

Lai piedalītos, skolotājam no 20. augusta līdz 20. septembrim klase vai pulciņš (kurā var ietilpt arī vecāko klašu skolēni) jāpiesaka interneta pieteikuma anketā. Klases, kuras pieteikušās, saņem mācību materiālus. Tie, kuri nepagūst pieteikties, var darboties un pildīt meistardarbus, bet kalendārus var saņemt LVM klientu centros Rīgā un reģionos.

Programmas ietvaros mācību gada laikā klasei kopā ar skolotāju jāpaveic trīs meistardarbi:

  • Āra meistarstunda - lai skolēni novērtētu tuvākās apkārtnes dabas bagātības un iepazītu savu zemi, pedagogam vismaz viena no mācību stundām bērniem jānovada ārā – skolas pagalmā, parkā vai mežā pie skolas, izmantojot pieejamos dabas materiālus.
  • Koka meistarstiķis - pateicoties saulei, zemei un ūdenim, gada laikā Latvijā izaug tik daudz koksnes, cik nepieciešams trepju izgatavošanai, kas sniegtos no Zemes līdz Mēnesim. Lai mācītos koksni gudri izmantot, skolēniem individuāli vai grupā jāizveido kādas funkcionālas lietas no koksnes vai tās pārstrādes produktiem (papīra, kartona u.tml.).
  • Meža meistardiena - doties mežā skolēni var ikvienā gadalaikā. Galvenais ir piemērots apģērbs, kas ļauj izbaudīt arī lietu un sniegu! Izvēlieties kādu no LVM ieteiktajam meža izziņas iespējam pilsētā vai ārpus tās, lai piedzīvotu savu meistardienu.

Skolotāju atsauksmes: 

  • Evrika Udalova, Rīgas Juglas vidusskola: "Rīgas lielajām skolām mammadaba meistarklase sniedz iespēju iepazīt un baudīt dabas skaistumu, sajust meža spēku. Tā ir iespēja būt dabā, dzīvot saskaņā ar dabu, rast jaunas idejas, dažādot skolēnu ikdienu un rūpēties par mūsu dabu."
  • Danija Kundziņa, Ādažu vidusskola: "Mana pirmā klase, ar kuru sāku darboties mammadaba meistarklasē, ir jau pabeigusi skolu. Vēl tagad viņi atceras pasākumus mežā, kuros piedalījāmies. Tas nozīmē, ka tie bija atbilstoši vecumam un interesēm. Šobrīd atkal iesaistos mammadaba meistarklasē kopā ar savu 1. klasīti."
  • Inese Širina, Jūrmalas sākumskola "Atvase": "mammadaba meistarklases ietvaros izgatavojām divus lielos āra cirkuļus, lai āra apstākļos varētu pilnveidot savas matemātikas prasmes un izmantot dažādu spēļu organizēšanai. Pavasara iespaidā nespējām atturēties, neizgatavojot arī putnu būri, lai to izvietotu pie koka skolas pagalmā, jo līdz šim tā tur nebija."

Idejas izglītojošām ekskursijām

Mācību materiāli