mezaolimp

Vai zini veselīgāko olimpiādi Latvijā? Tā ir LVM Meža olimpiāde - radošs un veselīgs āra mācību spēļu ideju konkurss 7. - 9. klašu komandām ar aktīvās atpūtas finālsacensībām un galveno balvu čempionu komandai - ārzemju dabas ekspedīciju!

LVM Meža olimpiādes mērķis ir popularizēt Latvijas skolās radošu un veselīgu mācīšanos ārpus telpām - dabā, veicinot jauniešu izpratni par mežu. Lai piedalītos, skolēnu komandām jāiesūta savas idejas foršākajai āra mācību spēlei, pievienojot tai pamācību. Finālā 10 labāko spēļu autoru komandas tiekas aktīvās atpūtas sacensībās LVM dabas parkā Tērvetē, kur uzvar paši veiklākie un zinošākie!

Olimpiādi organizē LVM sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru starptautiskās vides izglītības programmas "Izzini mežu" (Learning about Forests) ietvaros.

Skolēnu un skolotāju atsauksmes: 

  • Balvu valsts ģimnāzijas skolēnu komanda: "Sajūtas pēc uzvaras - fantastiskas! Vēl aizvien nespējam noticēt. Sacensības nebija vieglas, visi uzdevumi bija ļoti interesanti. Mēs esam jaunsargi, līdz ar to orientēšanās parkā nesagādāja grūtības. Bet atbildēt uz jautājumiem bija daudz grūtāk! Taču mūsu panākumi balstās uz komandas darbu. Mēs trasē sadalījāmies divās komandās - katra komanda devās uz savu pusi un rezultāts atmaksājās."
  • Vika Vasiļevska, Aizputes vidusskolas skolotāja: "Jauki, ka pasākums notika dabā, jautājumi bija izzinoši. Bija arī jāsagatavojas. Tā ir tā pievienotā vērtība, ka bērni gatavojoties mācās, un tieši šīs zināšanas viņiem paliek daudz labāk prātā, nekā sēžot stundā. Mēs katru gadu sekojam līdzi LVM aktivitātēm. Esam piedalījušies arī LVM Bioekonomikas skolas konkursā. Būtībā, ja konkursu organizē LVM, tad es zinu, ka par visu būs padomāts un visiem būs patīkami."
  • Žanna Murahina, Aizkraukles novada vidusskolas skolotāja: "Tā ir laba pieredze skolēniem, kā strādāt komandā, redzēt, kādi ir citu radošie darbi un kāda ir attieksme. To mēs ņemsim vērā nākamgad. Patika arī tas, ka pasākums norisinājās šādā brīnišķīgā vietā, kuru es un bērni iepazinām no citas puses."

 Nolikums 2019./2020. m.g.