fb copy

LVM Meža olimpiādes mērķis ir popularizēt Latvijas skolās radošu un veselīgu mācīšanos ārpus telpām - dabā, veicinot jauniešu izpratni par mežu. Lai piedalītos 7. - 9. klašu sešu skolēnu komandai jāizdomā sportiska āra mācību spēle par mežu, kas jāreģistrē zemāk redzamajā anketā līdz 30. novembrim. Visi finālisti piedalās aktīvās atpūtas sacenībās Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē, balvās iegūstot noderīgas lietas atpūtai dabā. Čempioniem tiek galvenā balva - apmaksāts autobuss 500 eiro vērtībā skolēnu izvēlētai dabas ekskursijai!

Meža olimpiādi organizē AS "Latvijas valsts meži" kopā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Valsts izglītības satura centru un AS "Latvijas finieris". 

Sportot dabā aicina Latvijas olimpieši - skaties iedvesmas video šeit 

 NOLIKUMS 2021./2022.  

 PLAKĀTS A4 IZDRUKAI 

 Spēles reģistrācija LĪDZ 30. NOVEMBRIM 

mezaolimp

Skolēnu un skolotāju atsauksmes par dalību LVM Meža olimpiādē iepriekšējos gados: 

  • "Sajūtas pēc uzvaras - fantastiskas! Vēl aizvien nespējam noticēt. Sacensības nebija vieglas, visi uzdevumi bija ļoti interesanti. Mēs esam jaunsargi, līdz ar to orientēšanās parkā nesagādāja grūtības. Bet atbildēt uz jautājumiem bija daudz grūtāk! Taču mūsu panākumi balstās uz komandas darbu. Mēs trasē sadalījāmies divās komandās - katra komanda devās uz savu pusi un rezultāts atmaksājās."
  • "Jauki, ka pasākums notika dabā, jautājumi bija izzinoši. Bija arī jāsagatavojas. Tā ir tā pievienotā vērtība, ka bērni gatavojoties mācās, un tieši šīs zināšanas viņiem paliek daudz labāk prātā, nekā sēžot stundā. Mēs katru gadu sekojam līdzi LVM aktivitātēm. Esam piedalījušies arī LVM Bioekonomikas skolas konkursā. Būtībā, ja konkursu organizē LVM, tad es zinu, ka par visu būs padomāts un visiem būs patīkami."
  • "Tā ir laba pieredze skolēniem, kā strādāt komandā, redzēt, kādi ir citu radošie darbi un kāda ir attieksme. To mēs ņemsim vērā nākamgad. Patika arī tas, ka pasākums norisinājās šādā brīnišķīgā vietā, kuru es un bērni iepazinām no citas puses."