olimp2

Vai zini veselīgāko olimpiādi Latvijā? Tā ir LVM Meža olimpiāde - radošs un veselīgs āra mācību spēļu ideju konkurss 7. - 9. klašu komandām ar galveno balvu čempionu komandai - aizraujošu dabas ekspedīciju!

Šogad LVM Meža olimpiādes olimpiādes nolikums ir precizēts atbilstoši attālinātās mācīšanās situācijai valstī. Lai piedalītos, komandas dalībniekiem jāiepazīst šī gada tēma - droša un zaļa atpūta un darbs mežā digitālajā ceļvedī “Laižam mežā!” un jāizdomā āra mācību spēle par šo tēmu.

2020./2021. mācību gada LVM Meža olimpiādes rezultāti:

  1. vieta - Ķemeru pamatskola
  2. vieta - Nīkrāces pamatskolas komanda "Atpūtnieki"
  3.  vieta - Rēzeknes 6. vidusskola

 Precizētais nolikums 2020./2021. mācību gadam 

LVM Meža olimpiādes mērķis ir popularizēt Latvijas skolās radošu un veselīgu mācīšanos ārpus telpām - dabā, veicinot jauniešu izpratni par mežu. Finālā uzvar paši radošākie un zinošākie! Galvenā balva – apmaksāts autobuss skolas izvēlētai mācību ekskursijai 500 eiro vērtībā, iekļaujot kādu no mammadaba tūrisma objektiem! Balvu var izmantot līdz pat 2021. gada decembrim.

mezaolimp

Skolēnu un skolotāju atsauksmes par dalību LVM Meža olimpiādē iepriekšējos gados: 

  • "Sajūtas pēc uzvaras - fantastiskas! Vēl aizvien nespējam noticēt. Sacensības nebija vieglas, visi uzdevumi bija ļoti interesanti. Mēs esam jaunsargi, līdz ar to orientēšanās parkā nesagādāja grūtības. Bet atbildēt uz jautājumiem bija daudz grūtāk! Taču mūsu panākumi balstās uz komandas darbu. Mēs trasē sadalījāmies divās komandās - katra komanda devās uz savu pusi un rezultāts atmaksājās."
  • "Jauki, ka pasākums notika dabā, jautājumi bija izzinoši. Bija arī jāsagatavojas. Tā ir tā pievienotā vērtība, ka bērni gatavojoties mācās, un tieši šīs zināšanas viņiem paliek daudz labāk prātā, nekā sēžot stundā. Mēs katru gadu sekojam līdzi LVM aktivitātēm. Esam piedalījušies arī LVM Bioekonomikas skolas konkursā. Būtībā, ja konkursu organizē LVM, tad es zinu, ka par visu būs padomāts un visiem būs patīkami."
  • "Tā ir laba pieredze skolēniem, kā strādāt komandā, redzēt, kādi ir citu radošie darbi un kāda ir attieksme. To mēs ņemsim vērā nākamgad. Patika arī tas, ka pasākums norisinājās šādā brīnišķīgā vietā, kuru es un bērni iepazinām no citas puses."