01 • 04 • 2020

Tapusi “Mežtaka” maršruta brošūra un karte

capture

Mežtakas maršruts no Rīgas līdz Tallinai jau ir apspriests un saskaņots ar iesaistītajām pusēm, kā arī apsekots dabā. Rezultātā ir tapusi “Mežtaka” brošūra un pārskata karte piecās valodās (latviešu, angļu, igauņu, krievu un vācu).

“Mežtaka” gājējus būs gatava uzņemt no 2021. gada, pašreiz turpinās darbs pie tīmekļa vietnes un ceļveža izstrādes, kur būs detalizēti aprakstīts katrs maršruta posms. Vasarā plānots uzsākt “Mežtaka” maršrutu marķēšanu dabā,” par projekta attīstību stāsta LVM ilgtermiņa plānošanas speciāliste Sarmīte Melne.

Kas ir Mežtaka?

Mežtaka ~1060 km garumā vijas no Rīgas līdz pat Tallinai, cauri Latvijas un Igaunijas mežainākajām teritorijām un trim nacionālajiem parkiem. Mežtaka ir sadalīta astoņos reģionos ar atšķirīgām ainavām, reljefu, dabas vērtībām un gājiena pieredzi. Tie ir: Rīga un Pierīga, Gaujas Nacionālais parks, Ziemeļgaujas mežaine, Veclaicenes mežaine, Hānjas augstiene, Setu zeme, Peipusa piekraste un Ziemeļigaunijas piekraste. Katra reģiona aprakstā minēti spilgtākie iespaidi Mežtakas tuvumā, īpaši izceļot dabas un kultūrvēstures mantojumu. Mežtaka ļauj iepazīt visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus.

Maršruts ir veicams 50 vienas vai divu dienu pārgājienu posmos, kur katrs posms ir aptuveni 20 km garš. Pārgājienam var izvēlēties jebkuru posmu – tiem ir atšķirīgas grūtības pakāpes, kuras norādītas pievienotajā kartē.  Mežainos apgabalos Mežtaka ved pa maziem meža vai lauku ceļiem, pa takām, tomēr, lai Mežtaka varētu pastāvēt kā vienots maršruts bez pārtraukumiem, ir vietas, kur tā iet gar asfaltētu ceļu malām.

 "Mežtaka" latviešu valodā 

 "Mežtaka" angļu valodā 

 "Mežtaka" igauņu valodā 

 "Mežtaka" krievu valodā 

 "Mežtaka" vācu valodā 

Projekts "Pārrobežu pārgājiena maršruts "Mežtaka"" tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem.

centralbaltic ja eu lippu