meza dienas plakats 2023 web 2 copy

 

MEŽA DIENU 2023 UZLĪMJU KONKURSS “VAI MEŽS IZGLĀBS PASAULI?”

ORGANIZATORS UN MĒRĶIS. Uzlīmju konkursu “Vai mežs izglābs pasauli?” rīko AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ar mērķi veicināt jauniešu radošumu un izpratni par Latvijas atjaunojamo resursu – mežu un koksnes nozīmi cīņā pret klimata pārmaiņām pasākuma “Latvijas meža dienas 2023” ietvaros.  

DALĪBNIEKI. Uzlīmju konkursā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 5 līdz 19 gadiem, kas mācās kādā no Latvijas izglītības iestādēm.

UZDEVUMS. Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem ir jāizveido uzlīmes dizains par šī gada tēmu “Vai mežs izglābs pasauli?”. Uzlīmes dizainā jāiekļauj dalībnieka redzējums par to, kā mežs vai koksnes produkti palīdz cīņā ar cilvēku radīto piesārņojumu. Darbu drīkst veikt gan digitālā, gan papīra formātā. Darba izmērs ir aplis 15 centimetru diametrā.

IESNIEGŠANA. Radošos darbus dalībniekiem jāreģistrē elektroniskajā anketā šeit līdz 2023. gada 31. martam (ieskaitot).  

VĒRTĒŠANA. Konkursa žūrija iesniegtos darbus vērtēs 2 vecuma grupās (5 – 12 gadi; 13 – 19 gadi) pēc sekojošiem kritērijiem:

  • darba atbilstība tēmai un nolikumam,
  • idejas radošums un oriģinalitāte,
  • izpildījuma kvalitāte.

REZULTĀTI. Uzvarētāju paziņošana notiks 2023. gada 17. aprīlī AS “Latvijas valsts meži” uzņēmuma mājaslapā www.lvm.lv. Ar uzvarētājiem konkursa organizators sazināsies individuāli.

BALVAS. Laureāti abās vecuma grupās saņems dāvanu karti stādu iegādei LVM kokaudzētavās 50 eiro vērtībā, kā arī apmaksātu autobusu savai klasei (līdz 40 cilvēkiem) uz “Latvijas Meža dienām” LVM dabas parkā Tērvetē 26. vai 27. maijā.  

DALĪBAS NOSACĪJUMI.  Iesniedzot darbus, dalībnieku vecākam/likumiskajam pārstāvim ir jābūt sniegtai piekrišanai par nepilngadīgās personas (persona līdz 18 gadu vecumam) dalību konkursā, atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.daļas b punktam ( piekrišana no vecākiem par bērnu personas datu nodošanu konkursa organizatoram - paraugs ). Datu apstrādes mērķis – pieteikšanās un dalība konkursā “Vai mežs izglābs pasauli?”. Datu subjektu personas datu apstrāde notiks, lai noteiktu un paziņotu uzvarētāju un identificētu personu, kas saņems konkursa balvas.

Piedaloties konkursā, dalībnieku vecāki un pedagogi piekrīt, ka organizatori var izmantot konkursa darbus plašsaziņas līdzekļos pilnā apjomā vai atsevišķas darba daļas bez īpašas saskaņošanas, tajā skaitā fotogrāfijās, izmantot ar konkursu saistītos drukas darbos neierobežotā apjomā un laika periodā Latvijā un ārpus valsts robežām. Iesniedzot darbus, dalībnieku vecāki un pedagogi piekrīt, ka godalgotas vietas iegūšanas gadījumā konkursa darbs tiek publicēts kopā ar tā autora vārdu, uzvārdu, skolas nosaukumu un klasi plašsaziņas līdzekļos.

PAPILDU INFORMĀCIJA. Konkursa kontaktpersona ir LVM Komunikācijas speciāliste Renāte Ribaka, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr. 28360723. Papildu informācija par AS “Latvijas valsts meži” piedāvātajām vides izglītības aktivitātēm: www.lvm.lv/skolam.

 Konkursa nolikums 2023. gadam  (lejupielādei).