30 • 12 • 2014

AS „Latvijas valsts meži” atklāj elektromobiļu uzlādes vietas

2014. gada nogalē AS „Latvijas valsts meži” apsaimniekotajā teritorijā, īstenojot Klimata pārmaiņu finanšu instrumentu projektus,  atklātas publiski pieejamas elektromobiļu uzlādes stacijas – tūrisma un atpūtas centrā „Spāre” un Tērvetes dabas parkā –, kurās katrā vienlaicīgi ir iespējams uzlādēt divus elektromobiļus.

kpfi logo liels

Uzstādītajām vidēji ātrajām elektromobiļu uzlādes iekārtām var pieslēgties un veikt uzlādi patstāvīgi, norēķinoties ar bankas maksājumu karti, savukārt maksa par uzlādi tiks noteikta kombinēti – par uzlādes izmantošanas laiku un uzlādei patērēto strāvu. Uzlādes laiks ar vidēji ātro uzlādes staciju ir atkarīgs no elektromobilī iestrādātajām tehnoloģijām, taču šīs stacijas spēj uzlādēt auto pat 2–4 reizes ātrāk, nekā ar parasto uzlādes kabeli pieslēdzoties pie sadzīves rozetes. Uzlādes stacijās var pieslēgties ikviens elektromobilis, ja tiek izmantots kabelis ar Type 2 kontaktligzdu  (Mode 3 uzlādes veids).

IMG 2328

Īstenojot projektu „Ar elektrību darbināmu transporta līdzekļu iegāde,” gada nogalē LVM darbinieki ikdienas darba vajadzībām sākuši lietot elektromobiļus Nissan e-NV200 un Mitsubishi iMiev. Pirmos iespaidus, braucot ar videi draudzīgo auto, atklāj LVM Saimniecības pārvaldes vadītājs Jānis Bite: „Ar 49kW jaudīgu elektromotoru aprīkoto, šķietami mazo, bet gana ērto Mitsubishi iMiev novembrī veicām braucienu no Rīgas līdz darbavietai Tērvetē – pēc 3-4 stundu „degvielas” uzpildes pie vidēji ātrās uzlādes iekārtas ar to varētu droši doties atpakaļceļā!  Savukārt Nissan e-NV200 ir ietilpīgākais no šobrīd tirgū pieejamajiem elektromobiļiem (5 vietas, 3.1m3 kravas telpas ietilpība). 80kW jaudīgs elektrodzinējs nodrošina dinamisku paātrinājumu, drošības un komforta aprīkojums ir mūsdienīgu transportlīdzekļu līmenī, un akumulatora ietilpība 24 kW/h ļauj pievarēt attālumu ap 100 km arī ziemas apstākļos!”

elektro

Uzlādes stacijas uzstādītas, īstenojot projektus „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, uzstādot publiski pieejamu uzlādes staciju „Dumbri”, Ģibuļu pagasts, Talsu novads” un „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, uzstādot publiski pieejamu uzlādes staciju „Tērvetes sils”, Tērvetes novads, Tērvetes pagasts, Tērvete”.