18 • 09 • 2019

Cūkmens aicina uz pasākumu “Viena diena drošībai”

cukmens2

Raibā un bezbēdīgā vasara ir aizvadīta, tāpēc jo īpaši būtiski, bērniem atgriežoties pilsētās un skolās, domāt par ikdienas drošības pasākumiem. Ne mazāk svarīgi ir rūpēties par savu apkārtni un nemēslot ne mežā, ne skolas pagalmā. Par to pasākumā “Viena diena drošībai”, kas notiks 19. septembrī filmu pilsētā “Cinevilla”, Tukuma novadā, atgādinās tīru mežu aizstāvis un meža netīro noslēpumu atklājējs Cūkmens.

“Savulaik piedalījos kino pilsētiņas “Cinevilla” veidošanā, man šeit ir īpaša atgriešanās. Priecājos uzrunāt bērnus tieši šajā vietā, jo te mājo skaistas atmiņas un ir iespēja redzēt dzīvē to, ko rāda filmās. Kopā ar bērniem pārrunāsim drošības pasākumus, kas jāievēro, dodoties atpūsties pie dabas un, protams, atcerēsimies, ka dzīvojam tādā vidē, kādu paši radām. Uzspēlēsim jautro pudeļbolu, kas māca, kur tukšajām pudelēm jābūt, proti, maisā nevis jāmētājas ceļmalās. Ja šodien atstāsim to pudeli mežā, tad nākotnē uz mežu iesim lasīt nevis sēnes, bet pudeļu kalnus. Tas, kas šodien liekas nieks, rīt ir meža lielais kaitnieks! Skaisto, sakopto mežu varēsim tad redzēt tikai filmās, ne dzīvē,” par gaidāmajām aktivitātēm pasākumā stāsta Cūkmens.  

cukmens berni copy

Vairāk nekā 500 Tukuma, Engures un Jaunpils novadu 3. un 4. klašu audzēkņiem būs iespēja aktīvi darboties un izglītoties pasākumā “Viena diena drošībai” no plkst. 10 līdz 14, bet no plkst. 14 – aplūkot drošības dienestu operatīvās automašīnas.

Atsaucoties AS “Sadales tīkls” aicinājumam, drošībai veltītajā pasākumā piedalīsies un par dažādiem sadzīves drošības aspektiem stāstīs arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas Banka, LR Tiesībsarga birojs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kā arī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” un uzņēmumi VAS “Latvijas dzelzceļš”, AS “Latvijas valsts meži” un AS “Gaso”.

Pasākuma laikā bērniem būs gan unikāla iespēja tuvumā aplūkot pasākumā pārstāvēto organizāciju operatīvo dienestu transportu – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu automašīnu, policijas automašīnu, elektriķu operatīvās darba brigādes automašīnu, gāzes avārijas dienesta automašīnu, gan arī spēlēt dažādas izglītojošas drošības spēles, pildīt testus un piedalīties dažādās citās aktivitātēs. Pasākuma laikā skolēni apgūs drošības nosacījumus sliežu ceļu tuvumā, mācīsies kļūt par atbildīgiem ceļu satiksmes dalībniekiem, gūs priekšstatu par pirmās palīdzības sniegšanas pamatiem tipiskākajos sadzīves nelaimes gadījumos, uzzinās vairāk par ugunsdrošību un pareizu rīcību dažādās ārkārtas situācijās, apgūs gāzes un elektrodrošības jautājumus, mācīsies, kādas ir skaidras naudas drošības pazīmes, kā droši rīkoties ar naudu un to uzglabāt, uzklausīs Cūkmena padomus, kā saglabāt tīrus mežus, kā arī pārbaudīs savas zināšanas par rotaļlietu un izklaides pakalpojumu drošumu un uzzinās vairāk par bērnu tiesībām un pienākumiem.

Bērnu drošības izglītības pasākums “Viena diena drošībai” notiks jau sesto gadu. Iepriekš pasākums tika organizēts Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā, Ogrē un Līvānos.

Lasīt vairāk: